Reklama


Małopolska: ponad 710 tys. świadczeniobiorców otrzymało czternastki

27/09/2023 22:30

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił czternaste emerytury. Trafiły one do 710,3 tys. emerytów i rencistów w Małopolsce.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem ZUS przekazał wszystkie 14. emerytury na czas.

Dodatkowe świadczenie otrzymały osoby, które na ostatni dzień sierpnia miały prawo do emerytury, renty lub innego świadczenia długoterminowego z ZUS. Można otrzymać tylko jedną czternastkę, a w przypadku renty rodzinnej, kwota jest dzielona między wszystkich uprawnionych po równo.

Czternastki nie otrzymały osoby, które miały świadczenie zawieszone na dzień badania prawa do niej, bo np. przekroczyły limit dorabiania.

Reklama

Ze świadczenia pobiera się składkę zdrowotną i zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Czternastka jest wolna od wszelkich innych potrąceń, np. od zajęć komorniczych. Nie wlicza się też do dochodu, gdy ktoś ubiega się o pomoc społeczną, alimenty czy o 500+ dla niesamodzielnych.

Oddział ZUS

Liczba wypłat

Kraków

276,2 tys.

Nowy Sącz

175,2 tys.

Chrzanów

141,6 tys.

Tarnów

117,3 tys.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama