Najlepszy wysyp grzybów jest we wrześniu i w październiku, ale zbieramy je do późnej jesieni. Zależy od pogody, bowiem obfity deszcz przyśpiesza wzrost grzybów. Sądzę, że właśnie teraz trzeba wybrać się do lasu na grzyby. Jedni grzybiarze wykręcają grzyby, inni ścinają tuż przy ziemi. Grzyby większe bez żadnego problemu możemy wykręcić, zaś te mniejsze z reguły lepiej ściąć nożykiem. Aby nie uszkodzić grzybni, miejsca po zebranych grzybach należy przykryć ściółką leśną, by grzybnia nie wyschła.
Korzyści ze zbierania grzybów są następujące:
Pamiętajmy spacer po lesie to przyjemny ruch dla mięśni, którego nigdy za wiele! A zatem wybieramy się na grzyby. Powodzenia!
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!