Pod tym hasłem przeszedł największy Marsz Niepodległości w Polsce, zorganizowany 11 listopada 2025 roku przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w Warszawie. Uczestnicy po odśpiewaniu hymnu państwowego z biało-czerwonymi flagami wyruszyli o godzinie 14:30 z Ronda im. Romana Dmowskiego, następnie Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego doszli na błonia Stadionu Narodowego. Świętowali w radości niepodległość pokazując jedność, solidarność, miłość do ukochanej Ojczyzny ponad wszelkimi podziałami. Oddali należny hołd Bohaterom, walczącym na przestrzeni lat o wolność i niezależność państwa polskiego – Chwała i Cześć Bohaterom! Demonstrowali przywiązanie do polskiej tradycji i patriotyzmu w imię hasła: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Z sercem wyznawali, iż dla nich najważniejsza jest Polska, Polacy i to, aby Ojczyzna już zawsze była Niepodległa.
Według Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Marszu Niepodległości uczestniczyło około 100 tysięcy osób, zaś organizatorzy podają, iż około 250 tysięcy.
W Marszu Niepodległości w Warszawie wzięli udział mieszkańcy z gminy Zawoja, z powiatu suskiego oraz wadowickiego.
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze