Reklama


„Jeden naród, silna Polska”

12/11/2025 08:30

Pod tym hasłem przeszedł największy Marsz Niepodległości w Polsce, zorganizowany 11 listopada 2025 roku przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w Warszawie. Uczestnicy po odśpiewaniu hymnu państwowego z biało-czerwonymi flagami wyruszyli o godzinie 14:30 z Ronda im. Romana Dmowskiego, następnie Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego doszli na błonia Stadionu Narodowego. Świętowali w radości niepodległość pokazując jedność, solidarność, miłość do ukochanej Ojczyzny ponad wszelkimi podziałami. Oddali należny hołd Bohaterom, walczącym na przestrzeni lat o wolność i niezależność państwa polskiego – Chwała i Cześć Bohaterom! Demonstrowali przywiązanie do polskiej tradycji i patriotyzmu w imię hasła: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Z sercem wyznawali, iż dla nich najważniejsza jest Polska, Polacy i to, aby Ojczyzna już zawsze była Niepodległa.

Reklama

Według Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Marszu Niepodległości uczestniczyło około 100 tysięcy osób, zaś organizatorzy podają, iż około 250 tysięcy.

W Marszu Niepodległości w Warszawie wzięli udział mieszkańcy z gminy Zawoja, z powiatu suskiego oraz wadowickiego.

Kazimierz Surzyn

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/11/2025 08:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Najnowsze wiadomości