19 września zmarł Stanisław Bednarczyk, wieloletni kapelmistrz orkiestr dętych, ceniony instruktor muzyczny i oddany społecznik. Miał 74 lata.
Przez całe życie był związany z muzyką, której poświęcił się bez reszty. Wychował i inspirował kolejne pokolenia muzyków, przekazując im nie tylko wiedzę, ale i pasję do wspólnego grania. Dla wielu był nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem i mentorem, który zawsze potrafił dostrzec talent i dodać otuchy.
Śp. Stanisław Bednarczyk był także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporzysku, aktywnie uczestnicząc w życiu lokalnej społeczności. Pozostanie w pamięci wszystkich jako człowiek życzliwy, skromny i pełen muzycznej pasji, który całym sercem angażował się w to, co kochał.