Po raz kolejny w Zembrzycach odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariusze zbierali datki po każdej Mszy Świętej a po południu odbył się koncert finałowy. Co roku gromadzi on licznie przybyłych mieszkańców, którzy mogą podziwiać występy rodzimych artystów. I tak mogliśmy wysłuchać Orkiestry dętej " Rytm", zespołów dziecięcych Kolorowe nutki oraz Fantazja. Nie zabrakło, tradycyjnie występującego Zembrzyckiego Koła Gospodyń " Mioduszyna" oraz zespołu " Retroband ".
Podczas XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Zembrzycach zebrano 4.772 zł. 16 groszy 8 euro i 20 eurocentów.
Po raz jedenasty Orkiestra zagrała w Zembrzycach i tradycyjnie organizował ją pan Piotr Talaga.
Sztab Miejskiego Ośrodka Kultury Zamek liczył 40 osób, które kwestowały m.in. w Suchej Beskidzkiej, Skawicy, Zembrzycach, Budzowie, Stryszawie, Palczy i Kukowie.
Kwestujący byli wyposażeni w zafoliowane identyfikatory ze znaczkiem hologramowym oraz w oryginalne puszki i serduszka orkiestrowe.
Dzięki pomocy mieszkańców miasta oraz sąsiednich miejscowości w naszym Sztabie udało się zebrać kwotę: ok. 37 500 zł
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom naszego sztabu!
J.T.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze