Reklama


Szpital nie otworzy nowego oddziału

18/07/2016 07:51

Pacjenci z problemami sercowymi z tej metody leczenia mogą korzystać w innych szpitalach.

Radny powiatowy Stanisław Czernik zapytał czy ZOZ w Suchej nie planuje otworzyć oddziału kardiologii inwazyjnej. Jak się jednak okazuje – nie.

Dyrektor suskiej lecznicy Marek Haber odpowiedział, że dostępność do zabiegów medycznych z zakresu kardiologii inwazyjnej w powiatach ościennych jest dobra i nie ma potrzeby uruchamiać takiego oddziału w suskim szpitalu.

- Dodatkowo w suskim szpitalu nie ma miejsca ani kadry, która byłaby w stanie wykonać takie czynności medyczne – dodał.

Kardiologia inwazyjna to dziedzina będąca podspecjalością kardiologii, zajmująca się inwazyjną diagnostyką i leczeniem, opartym na stosowaniu cewnika naczyniowego. Cewnikowanie serca to przezskórne nakłucie tętnicy lub żyły i doprowadzenie do komór serca oraz sąsiadujących z nimi naczyń wenflonu z zastawką. Przebieg badania może być obserwowany na ekranie monitora i pozwala na dokonanie zapisu przepływu i ciśnienia krwi w naczyniach oraz komorach serca. Z kolei koronarografia pozwala dokładnie ocenić tętnice nasierdziowe pod kątem dostarczania krwi do serca.  

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama