Przez lata z sercem wychowywali pociechy. Teraz, gdyż niedomagają, sami wymagają opieki. Mowa o seniorach, którzy w okresie świąt stają się „ciężarem”. W powiecie suskim na szczęście nie obserwuje się zjawiska jakie stało się powszechne w dużych miastach.
Boże Narodzenie dla wielu to najpiękniejsze ze świąt w ciągu całego roku. Kojarzą się nie tylko z prezentami, ale i spotkaniami rodzinnymi. Zmieniający się świat sprawia jednak, że są osoby, które wykorzystują wolny okres wyłącznie do wypoczynku, nierzadko wyjeżdżając na kilkudniowe urlopy, w tym zagraniczne. Mający pod opieką starszych wiekiem, czasem niedołężnych rodziców niekiedy posuwają się do budzących u innych -i słusznie- oburzenie praktyk, jakimi jest odwożenie seniorów do szpitali i sugerowanie, że ci potrzebują pilnej pomocy.
Na szczęście w powiecie suskim takie zjawisko nie jest obserwowane. – Wiemy, że w dużych miastach zdarza się, że starsze osoby są na święta, mówiąc wprost, podrzucane do szpitali. W naszym szpitalu zarówno w minionych latach, jak i w tym roku nie mamy jednak takich przypadków nie obserwujemy. Oczywiście bywa, że osoby chore są przyjmowane w tym okresie, ale jest to podyktowane wyłącznie względami medycznymi. Wręcz zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób mogło spędzić święta w gronie najbliższych – mówi Monika Wróblewska-Polak, rzecznik suskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze