Jest niezwykle cenne i zdrowe dla naszego układu sercowo – naczyniowego, rozwoju wydolności i budowania pojemności płuc. Systematyczne pływanie sprawia, że wyglądamy młodziej, posiadamy jędrne, wyrzeźbione ciało, piękną smukłą sylwetkę. Podnosimy samoocenę. Czujemy się niczym ryby w wodzie. Już 30 minut pływania powoduje spalanie od około 200 do 350 kcal, 45 minut od 300 do 525 kcal, zaś godzina od 400 do 700 kcal oraz pozwala podtrzymać wytrzymałość tlenową. Ponadto jest niezwykle przyjemne w połączeniu z promieniami słońca i szafirem nieba. Dobre samopoczucie sprzyja nam też, gdy pływamy w basenie.
Zalety wynikające z pływania:
Zatem pływajmy często i korzystajmy z tego co dobre dla zdrowia.
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!