Do końca listopada rodzice i opiekunowie mogą aplikować o jednorazowe świadczenie w ramach programu „Dobry start”. Wnioski przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną - przez systemy bankowości internetowej, portal Empatia lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Termin złożenia wniosku decyduje o szybkości wypłaty - wnioski złożone wcześniej zapewniały wypłatę do końca września, obecne aplikacje będą realizowane w ciągu dwóch miesięcy.
Już 4,5 mln uczniów skorzystało ze wsparcia, a 1,36 mld zł zostało przekazanych rodzinom. Minister Marlena Maląg przypomina o priorytecie inwestycji w edukację dzieci i zachęca do skorzystania z programu. „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla ucznia, niezależnie od dochodu rodziny, dostępne do 20. roku życia, a dla dzieci niepełnosprawnych do 24. roku życia. Wnioski mogą składać rodzice biologiczni, opiekunowie prawni oraz faktyczni, a także rodzice zastępczy.
Nie przegapcie szansy na wsparcie!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze