Systematyczna jazda jednośladem wspomaga przede wszystkim: pracę serca, mózgu, poprawia wydolność płuc, redukuje stres, poprawia kondycję fizyczną, pomaga w kontrolowaniu wagi, usprawnia równowagę oraz koordynację ruchową. Niezwykle ważny jest tutaj również kontakt z naturą, który relaksuje. To jedna z najbardziej lubianych form aktywności. Obecnie szacuje się, że około 70% Polaków w sezonie wiosenno – letnim, a także jesienią wsiada na rowery. Z raportu „Rowerowa Polska”, wynika, iż około 78% osób korzysta z tych pojazdów codziennie lub kilka razy w tygodniu, pokonując w tym czasie około 60 km. Najczęściej czynimy to w celach rekreacyjno – zdrowotnych, ciągle rzadko jako środek transportu.
Jazda na rowerze to idealny sport dla każdego. Można dostosować wysiłek uwzględniając swoje możliwości na starcie, a następnie zwiększać go stopniowo w miarę poprawy swojej kondycji fizycznej.
Podsumujmy zatem: dlaczego warto jeździć na rowerze?:
Jazda na rowerze daje bardzo dużo korzyści zarówno zdrowotnych, kondycyjnych, jak również rekreacyjnych, więc zapraszam Państwa na rowery!
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze