Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Suchej Beskidzkiej radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym oraz merytorycznym za 2020 jakie przedłożyła Miejska Przychodnia Zdrowia. Osiągnięty przez nią wynik wygląda imponująco.
Przychody przychodni za rok 2020 wyniosły prawie 4,6 mln zł, a koszty stanowiły 3,9 mln zł. W rezultacie placówka wypracowała 670,8 tys. zł zysku. Zostanie on przeznaczony między innymi na sfinansowanie komórek organizacyjnych Miejskiej Przychodni Zdrowia nie posiadającej umowy kontraktowej z NFZ w kwocie 10 tysięcy złotych, sfinansowanie dodatkowych świadczeń z zakresu rehabilitacji dla pacjentów posiadających deklaracje podstawowej opieki zdrowotnej (60 tys. zł), profilaktykę w zakresie chorób urologicznych u mężczyzn, konsultacje urologiczne wraz z badaniami dodatkowymi (10 tys. zł) oraz na profilaktykę w zakresie chorób układu nerwowego u dzieci, konsultacje neurologiczne oraz szczepienia ochronne nierefundowane (40 tys. zł), profilaktykę w zakresie chorób piersi u kobiet (15 tys. zł), pomoc psychologiczną dla dzieci (10 tys.), nagrody dla pracowników MPZ (40 tys. zł) oraz zwiększenie kapitału podstawowego MPZ (485,8 tys. zł).
Omawiając działalność Miejskiej Przychodni Zdrowia jej kierownik Renata Herman wspomniała, że w Suchej Beskidzkiej w grupie wiekowej 60+ wyszczepialność jest na poziomie 69% (w dniu sesji), czyli o 10% większa niż w Małopolsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A jak mają być na minusie? Przyjmują przez drzwi. Kłamią. O wizytach domowych nie ma mowy. Moi rodzice są osobami leżącymi. Ile razy prosiłam... Proszę dzwonić po pogotowie. Tak! Przyjadą. Ale ani pogotowie, ani sor nie mogą leczyć przewlekle chore osoby. To jest kpina!
użyteczność publiczna energia. wodociągi ,gaz Służba dla zdrowia nie powinna osiągać •zysków tylko zwrot kosztów i wdety można zmniejszyć koszty i to jest statutowa działalność
Jak nie dają skierowań na podstawowe badania to jest zysk. POZ to jest kpina i wyrzucanie pieniędzy w błoto. W czym oni pomagają ? Leczenie nie polega na wypisywaniu recept. Szkoda nawet pisać na ten temat
Przychodnia wypracowuje zysk?! To nie przedsiębiorstwo kapitalistyczne, które kieruje się zyskiem!!!! Usługi publiczne mają być no profit !!!!!! Niech sobie rzeźnia wypracowuje zyski.
Czekasz na wizytę telefoniczna tydzień. A już o osobistej nie mówię. Żałosne. Trzeba planować chorobę. A doktor. A.J to już totalna porażka
Do osób, które narzekają na formę wizyty - od kilku miesięcy rejestrując się do lekarza POZ mam możliwość wyboru: albo teleporada, albo wizyta osobista. Od marca wybieram poradę osobistą i nie ma żadnych problemów z jej uzyskaniem. To samo dotyczy stomatologa. Jest czerwiec 2021, lekarze są w większości wyszczepieni. Nie róbcie zamieszania i nie piszcie kłamliwie, że lekarze przyjmują w drzwiach
No tak SOR albo opieka całodobowa pacjenci mówią jak to idą się rejestrować w poniedziałek to termin na piątek co na NFZ
Wielką łaskę robią.
Tak to co powiesz na to że dziecko 4 letnie z bólem zęba nie zostanie przyjęty(dopiero za tydzień), a wyrwanie jest możliwe ale dopiero w listopadzie. ??
Podpisuję się pod komentarzem o panu doktorze A.J. Totalny brak szacunku dla pacjenta .
Szkoda że nie zatrudnią dodatkowego lekarza rodzinnego - aktualnie jak jesteś chory to czekasz tydzień na wizytę. Dwóch lekarzy juz dawno powinno byc na emeryturze bo z leczeniem niewiele to ma wspólnego.
AJ naprawde jest bardzo malo empatycznym lekarzem - wogole to łaska ze ci udzieli porady ktora z jakakowiek diagnozą ma niewiele wspólnego
Panu J nie dał bym psa leczyć, a co dopiero siebie lub dzieci. Dlaczego nie ma dla takich osób powtórnych egzaminów lekarskich? A inna sprawa to funkcjonowanie tej instytucji. Receptę przez telefon wypisać i na tym kończą się ich kompetencje. Z innymi problemami to po pogotowie lub na sor.
Nie jest dobrze, bo niektórym lekarzom bardzo spodobało się "leczenie" zdalne i trudno się im od tego odzwyczaić. Nie mniej w Suchej nie macie jeszcze powodów do narzekań, bo w porównaniu z innymi przychodniami w powiecie macie całkiem przyzwoicie, u nas do dzisiaj są zamknięci na wszystkie spusty i podobno jeszcze nie ma lekarza. Trzy miesiące temu przepisałam się do Suchej i poziom leczenia jest tam nieporównywalnie lepszy.
Coś mi się wydaje, że to stan nieuzasadnionego samouwielbienia. Piątek- osoba z 4 letnim dzieckiem z temp. otrzymuje informację, że może być przyjęta w poniedziałek . W wyniku uporu dorosłego dziecko jest przyjęte po uprzedniej informacji: „ proszę zapytać p. dr czy was przyjmie/ godz.pracy/. Prośba o wypisanie recepty: „ za dwa dni pani dr będzie mieć teleporadę” Nie jest potrzebna, tylko lek:” no to chce pan czy nie?”
To jeśli jest taka rewelacyjna wyszczepialność to dlaczego są preferowane wizyty online skoro wszyscy lekarze, personel i pacjenci przychodni są zaszczepieni?
Zyski? No i potem 40 tys.zł. premie dla pracowników. Tam powinna być kontrola NIK albo z MZ , żeby przekonać się jak pracuje ten zakład. Przychodnia zyski , a mieszkańcy Suchej B. pogotowie, SOR i gabinety prywatne.
A jak mają być na minusie? Przyjmują przez drzwi. Kłamią. O wizytach domowych nie ma mowy. Moi rodzice są osobami leżącymi. Ile razy prosiłam... Proszę dzwonić po pogotowie. Tak! Przyjadą. Ale ani pogotowie, ani sor nie mogą leczyć przewlekle chore osoby. To jest kpina!
użyteczność publiczna energia. wodociągi ,gaz Służba dla zdrowia nie powinna osiągać •zysków tylko zwrot kosztów i wdety można zmniejszyć koszty i to jest statutowa działalność
Jak nie dają skierowań na podstawowe badania to jest zysk. POZ to jest kpina i wyrzucanie pieniędzy w błoto. W czym oni pomagają ? Leczenie nie polega na wypisywaniu recept. Szkoda nawet pisać na ten temat