Reklama


Miejska Przychodnia Zdrowia w Suchej Beskidzkiej na bardzo dużym plusie

19/06/2021 10:55

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Suchej Beskidzkiej radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym oraz merytorycznym za 2020 jakie przedłożyła Miejska Przychodnia Zdrowia. Osiągnięty przez nią wynik wygląda imponująco.

Przychody przychodni za rok 2020 wyniosły prawie 4,6 mln zł, a koszty stanowiły 3,9 mln zł. W rezultacie placówka wypracowała 670,8 tys. zł zysku. Zostanie on przeznaczony między innymi na sfinansowanie komórek organizacyjnych Miejskiej Przychodni Zdrowia nie posiadającej umowy kontraktowej z NFZ w kwocie 10 tysięcy złotych, sfinansowanie dodatkowych świadczeń z zakresu rehabilitacji dla pacjentów posiadających deklaracje podstawowej opieki zdrowotnej (60 tys. zł), profilaktykę w zakresie chorób urologicznych u mężczyzn, konsultacje urologiczne wraz z badaniami dodatkowymi (10 tys. zł) oraz na profilaktykę w zakresie chorób układu nerwowego u dzieci, konsultacje neurologiczne oraz szczepienia ochronne nierefundowane (40 tys. zł), profilaktykę w zakresie chorób piersi u kobiet (15 tys. zł), pomoc psychologiczną dla dzieci (10 tys.), nagrody dla pracowników MPZ (40 tys. zł) oraz zwiększenie kapitału podstawowego MPZ (485,8 tys. zł).

Omawiając działalność Miejskiej Przychodni Zdrowia jej kierownik Renata Herman wspomniała, że w Suchej Beskidzkiej w grupie wiekowej 60+ wyszczepialność jest na poziomie 69% (w dniu sesji), czyli o 10% większa niż w Małopolsce.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ula - niezalogowany 2021-06-19 13:47:07

    A jak mają być na minusie? Przyjmują przez drzwi. Kłamią. O wizytach domowych nie ma mowy. Moi rodzice są osobami leżącymi. Ile razy prosiłam... Proszę dzwonić po pogotowie. Tak! Przyjadą. Ale ani pogotowie, ani sor nie mogą leczyć przewlekle chore osoby. To jest kpina!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Niki - niezalogowany 2021-06-20 09:19:42

    użyteczność publiczna energia. wodociągi ,gaz Służba dla zdrowia nie powinna osiągać •zysków tylko zwrot kosztów i wdety można zmniejszyć koszty i to jest statutowa działalność

    • Zgłoś wpis
  • Wanda - niezalogowany 2021-06-20 22:14:26

    Jak nie dają skierowań na podstawowe badania to jest zysk. POZ to jest kpina i wyrzucanie pieniędzy w błoto. W czym oni pomagają ? Leczenie nie polega na wypisywaniu recept. Szkoda nawet pisać na ten temat

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama