Reklama


Małopolscy Patrioci Powiat Suski po raz dziewiąty z pomocą. Wizyta w Domu Dziecka w Łętowni i kolejny sukces Świątecznego Bazarku

12/01/2026 14:34

Małopolscy Patrioci Powiat Suski po raz kolejny udowodnili, że lokalna solidarność i konsekwentne działania mogą przynosić realne, wymierne efekty. 9 stycznia przedstawiciele stowarzyszenia już po raz dziewiąty odwiedzili Dom Dziecka im. Błogosławionej Celestyny Faron w Łętowni, niosąc ze sobą nie tylko świąteczne prezenty, ale przede wszystkim ogromne serce do pomagania.

Podczas wizyty przekazano prezenty oraz środki finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 10 195,22 zł (wydatkowano nawet więcej, niż pierwotnie zakładano). Tak imponujący rezultat był możliwy dzięki Świątecznemu Bazarkowi, organizowanemu przez Małopolskich Patriotów Powiat Suski, oraz dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców regionu i wszystkich darczyńców.

- Radość i uśmiechy na twarzach dzieci oraz sióstr to dla nas największa nagroda - podkreślają organizatorzy. Spotkanie przebiegało w wyjątkowo ciepłej atmosferze, nie zabrakło rozmów o edukacji, sporcie oraz planach na przyszłość wychowanków placówki.

Reklama

Działalność Małopolskich Patriotów Powiat Suski to przykład konsekwentnej, wieloletniej pomocy, która realnie zmienia codzienność potrzebujących. Organizatorzy już dziś zapraszają do wsparcia jubileuszowej X edycji Świątecznego Bazarku, która odbędzie się w listopadzie.

To było uroczyste zamknięcie 9 edycji Świątecznego Bazarku na rzecz Domu Dziecka im. Błogosławionej Celestyny Faron w Łętowni, chociaż jeszcze warto pamiętać, że czeka nas niebawem jeszcze turniej piłki nożnej, z którego dochód również będzie przeznaczony na pomoc wspomnianej placówki. W celu potwierdzenia przekazania środków i prezentów można również kontaktować się bezpośrednio z Domem Dziecka w Łętowni.

Reklama

Szczególne podziękowania należą się Piotrowi i Marii Święchowicz, którzy przygotowali paczki słodyczy dla każdego dziecka, a także firmie Linolandia – Park Linowy Kryspinów, która przekazała voucher do parku linowego wraz z grillem dla 10 osób. Takie gesty pokazują, jak wielką siłę ma współpraca ludzi o otwartych sercach.

Warto pomagać, bo razem naprawdę można osiągnąć wiele.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/01/2026 14:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama