Reklama


Kto najlepiej skosi – sprawdź się w Zawoi!

08/07/2025 11:15
LIP12

na Markowych Rówienkach w Zawoi godz: 15:00

Lato w Zawoi nie może się obyć bez wyjątkowej atmosfery tradycyjnych sianokosów! Już w sobotę, 12 lipca 2025 roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do Skansenu im. Józefa Żaka na Markowych Rówienkach. To doskonała okazja, by na własne oczy zobaczyć, jak kiedyś koszono trawę i zbierano siano – bez maszyn, za to z uśmiechem i góralską fantazją!

Od godziny 15:00 na najmłodszych czekać będą gry i zabawy, a o 16:00 rozpocznie się konkurs tradycyjnego koszenia i kopienia siana, w którym wezmą udział drużyny składające się z kobiet i mężczyzn. Po emocjach związanych z rywalizacją będzie można posłuchać występu orkiestry mandolinowej „Echo” z Piwnicznej-Zdroju.

Reklama

To nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim spotkanie z żywą tradycją, opowieści o dawnych zwyczajach i pokaz prawdziwego, ręcznego koszenia babiogórskich łąk. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – gwarantujemy wspaniałą zabawę, oddech od codzienności i dużą dawkę regionalnych emocji!

Organizatorzy: Babiogórskie Centrum Kultury, Babiogórski Park Narodowy, sołtysi z gminy Zawoja
Patronat medialny: Sucha24.pl

Do zobaczenia na sianokosach w Zawoi!
(Uwaga: w razie opadów deszczu impreza zostanie odwołana)

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/07/2025 11:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Najnowsze wiadomości