W dniu 10 marca br. w Naprawie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.
Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu ośmiu recytatorów ze wszystkich szkół gminy Jordanów. Ich zmagania oceniała komisja w składzie: mgr Dorota Szklana – polonistka z Zespołu Szkół im. Bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie, mgr Regina Wicher – instruktor kultury w GOKSiP Osielec i Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów.
W kategorii klas I – III szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Martyna Pawlik z Zespołu Szkół w Osielcu, na drugim miejscu uplasowała się Emilia Jopek z Zespołu Szkół w Naprawie, a trzecie miejsce przypadło w udziale Krzysztofowi Dawcowi z Zespołu Szkół w Toporzysku.
W kategorii klas IV – VI zwyciężyła Katarzyna Drobny z Zespołu Szkół w Osielcu, drugie miejsce zajął Wojciech Hanusiak z Zespołu Szkół w Łętowni a trzecie zdobyła Martyna Majda z Zespołu Szkół w Łętowni.
Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Klaudia Kufel z Zespołu Szkół w Toporzysku, tuż za nią uplasowała się Zuzanna Nowak z Zespołu Szkół w Naprawie. Trzeciego miejsca nie przyznano.
Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora konkursu. Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować Gminę Jordanów podczas powiatowych konkursów recytatorskich dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze