Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 11 grudzień 2016 11:53

Zawoja. Radni będą się zastanawiać, jak nazwać rondo. Mają skonsultować propozycje z mieszkańcami

Radni Gminy Zawoja nie głosowali ostatecznie nad nadaniem nazwy jedynemu istniejącemu w gminie rondu. Z porządku obrad sesji zdjęto ostatecznie ten punkt. Obok propozycji zgłoszonej przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości, aby skrzyżowanie nazwać imieniem Żołnierzy Wyklętych, pojawił się bowiem inny wniosek radnego - Sławomira Kudzi. Chciałby on, żeby Rondo w Zawoi-Widły w ciągu drogi wojewódzkiej nr 957 nazwać imieniem Niepodległości.

- W swoim wniosku nie chciałem zanegować, ani oceniać złożonej przez miejscowe koło PiS proponowanej nazwy, jednak zaproponowałem dla tego miejsca inna nazwę „Niepodległości” – mówi Sławomir Kudzia. –Nie chcę, żeby odebrać tego, jako działanie polityczne. Według mnie zgodnie z zasadami demokracji radni powinni mieć możliwość głosowania chociażby nad tymi dwoma wnioskami.

Radny proponuje, aby obie propozycje zostały też skonsultowane z mieszkańcami podczas zebrań wiejskich. Twierdzi on, że jest kilku radnych w Zawoi, którzy utożsamiają się z jego wnioskiem.

Na razie nie wiadomo, czy projekt trafi pod obrady Rady Gminy podczas najbliższej sesji.

sj 

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Radni będą się zastanawiać, jak nazwać rondo. Mają skonsultować propozycje z mieszkańcami Top of Page