Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 04 grudzień 2016 21:42

Zawoja. Czy karetki będą przez całą dobę?

Od kilkunastu miesięcy w Zawoi stacjonuje karetka pogotowia. Jednak tylko w dzień. Pojawił się pomysł, by zespoły wyjazdowe pogotowia pełniły dyżury przez całą dobę.

 

–Dobrze się stało, że przyznano nam karetkę. Jesteśmy gminą turystyczną i poza mieszkańcami przebywa u nas wiele osób z całego kraju. Poza tym w dzień w ostateczności zostaje jeszcze ośrodek zdrowia Karetka powinna być w użyciu nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy – twierdzą zawojscy radni gminni. 

Radni swoimi obserwacjami podzielili się z Januszem Baczewskim, wicedyrektorem suskiego szpitala. Ten obiecał, że w rozmowach z wojewodą, który decyduje o miejscach postoju karetek będzie poruszał ten temat. Wspomniał przy tym, że krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego analizuje czas dojazdu karetek do potrzebujących.

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Czy karetki będą przez całą dobę? Top of Page