Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 04 grudzień 2016 21:42

Zawoja. Czy karetki będą przez całą dobę?

Od kilkunastu miesięcy w Zawoi stacjonuje karetka pogotowia. Jednak tylko w dzień. Pojawił się pomysł, by zespoły wyjazdowe pogotowia pełniły dyżury przez całą dobę.

 

–Dobrze się stało, że przyznano nam karetkę. Jesteśmy gminą turystyczną i poza mieszkańcami przebywa u nas wiele osób z całego kraju. Poza tym w dzień w ostateczności zostaje jeszcze ośrodek zdrowia Karetka powinna być w użyciu nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy – twierdzą zawojscy radni gminni. 

Radni swoimi obserwacjami podzielili się z Januszem Baczewskim, wicedyrektorem suskiego szpitala. Ten obiecał, że w rozmowach z wojewodą, który decyduje o miejscach postoju karetek będzie poruszał ten temat. Wspomniał przy tym, że krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego analizuje czas dojazdu karetek do potrzebujących.

----- ----- -----
----- ----- -----

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Czy karetki będą przez całą dobę? Top of Page