Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Stryszawa (192)

piątek, 08 czerwiec 2018 05:18

XXII Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie

Napisał

Już od 22 lat trwa pielęgnowanie gminnej tradycji związanej z rękodziełem ludowym, jakim jest zabawkarstwo. Tematem przewodnim tegorocznego Święta Zabawki w Stryszawie były "klepoki" czyli ptaszki na kiju.

sobota, 26 maj 2018 21:41

W Stryszawie można plażować do woli!

Napisał

Stryszawska plaża powstała latem zeszłego roku z inicjatywy lokalnej społeczności. Można z niej stale korzystać, a w planach jest rozbudowa.

piątek, 18 maj 2018 08:58

Uczniowie pokazali swój patriotyzm

Napisane przez

W Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszowie odbyły się już po raz szósty uroczystości z okazji Gminnego Dnia Patriotyzmu.

czwartek, 10 maj 2018 14:39

I Ty wyrusz Drogą Światła z Lachowic!

Napisał

W tym roku Zielone Świątki, czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypada 20 maja. Z tej okazji dzień wcześniej, w sobotę, 19 maja z lachowickiego kościoła na Lachowy Groń przebiegnie Droga Światła, połączona z zapaleniem symbolicznej Sobótki.

piątek, 04 maj 2018 08:14

Skarżą się na brudne przystanki

Napisane przez

Mieszkańcy Stryszawy zwrócili uwagę na problemy, z jakimi borykają się pasażerowie oczekujący na transport na przystankach.

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 07:00

Brzozowe krzyże przypominają o zmarłych mieszkańcach

Napisane przez

Prace porządkowe na cmentarzu cholerycznym na osiedlu Lachowice Mącznianka/Laliki dobiegły końca.

Urząd Gminy Stryszawa informuje, że po zmianie ustawy Prawo łowieckie wnioski o wypłaty odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzynę leśną na terenach położonych w obwodach łowieckich należy kierować bezpośrednio do Urzędu Gminy Stryszawa

czwartek, 12 kwiecień 2018 16:24

Zagrają w Lachowicach, by spotkać się z papieżem

Napisał

W niedzielę, 15 kwietnia w lachowickim kościele pw. św. Piotra i Pawła wystąpi Grupa Apostolska z Parafii Bieńkówka. Młodzież  wzbogaci oprawę mszy świętej oraz zbierze wolne datki, które pragnie przeznaczyć na podróż do Panamy na kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Strona 1 z 15

 

HomeWydarzeniaStryszawa Top of Page