Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 14 czerwiec 2018 07:24

Suscy licealiści Mistrzami Małopolski!

W każdej chwili, każdy z nas, w każdym miejscu może potrzebować pomocy lub tej pomocy udzielić osobie bliskiej, przyjacielowi, nieznajomemu. Dzisiejszego dnia dowiedzieliśmy się, że w naszym powiecie mamy bardzo dobrych, początkujących ratowników. Suscy licealiści brali dzisiaj udział w VI Otwartych Mistrzostwach z Pierwszej Pomocy w Krakowie.

Skład w zespołach trzyosobowych: Patrycja Klimasara, Klaudia Dyduch oraz Rafał Zoń zdobyli – wciąż w to nie wierzą – pierwsze miejsce! Najpierw musieli się zmierzyć z testem teoretycznym a następnie do wykonania mieli pięć zadań praktycznych. Na każdą „scenkę” mieli do dyspozycji 10 minut, sprzęt medyczny oraz ogromną wiedzę. „Nie potrafimy uwierzyć, że jesteśmy Mistrzami Małopolski. Było to dla nas piękne doświadczenie i przeżycie. Bardzo dziękujemy organizatorom – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu, sędziom oraz pozorantom. Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego cudownego turnieju. Jednak największe podziękowania należą się Panu Marcinowi Chaja za przygotowanie nas do tych zawodów oraz wszystkim strażakom, ratownikom, którzy również nas wspierali poprzez ćwiczenia oraz trzymanie kciuków! Ta wiedza w nas zostanie na zawsze i jeśli przyjdzie potrzeba udzielenia pierwszej pomocy, zrobimy wszystko by wykorzystać to co wiemy” - mówią zawodnicy. 

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! 

 

K.D.

 

HomeWydarzeniaPowiatSuscy licealiści Mistrzami Małopolski!