Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 07:01

"Nie" dla ograniczeń w sprzedaży alkoholu

"Nie" dla ograniczeń w sprzedaży alkoholu pixabay.com

Po tym, jak prezydent podpisał nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości, samorządy będą mogły wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. Czytelnicy portalu sucha24.pl mają na ten temat swoje zdanie.

Jak na początku roku podała Kancelaria Prezydenta RP, po podpisaniu nowelizacji przez Andrzeja Dudę prawa dotyczącego m.in. polityki antyalkoholowej, „rada gminy będzie uprawniona do wprowadzenia ograniczenia w zakresie nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Ograniczenia te będą mogły dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22:00, a 6:00”.

Postanowiliśmy więc spytać naszych Czytelników, co na ten temat sądzą, organizując facebookową ankietę. Zadaliśmy pytanie: „Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży napojów alkoholowych po godzinie 22:00?" W ankiecie wzięły udział 694 osoby. Pomysł ten popiera 28 procent z nich, 72 procent jest przeciwna.

Jak to zwykle bywa, Czytelnicy postanowili skomentować zagadnienie: "Zalegalizować wszystko na 24/365, selekcja naturalna zrobi resztę"; "Może zalegalizować marihuanę do 22:00? Komu przeszkadza sprzedaż alkoholu po 22:00?"; "Nie o to Polska walczyła, nie o to Polska się biła. Co z wolnością człowieka? Ja rozumiem, że można wcześniej kupić, ale nie zawsze jest na to czas. A jak ktoś jeszcze pracuje na 2. zmiany i kulturalnie chce się napić napojów z % bo to mu daje chwilę relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu? Mówili, że za komuny było ciężko, ale wtedy wszystko też było prostsze, a teraz człowieka nie niszczy się siłą, teraz się go niszczy intelektualnie: biurokracją: podatkami i zakazami..." - to tylko niektóre z nich.

 

HomeWydarzeniaPowiat"Nie" dla ograniczeń w sprzedaży alkoholu