Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 17 maj 2018 09:01

Bieg po Ziemi Makowskiej tuż, tuż…

Już za dwa tygodnie, a dokładnie 26 maja Maków Podhalański stanie się sportową areną zmagań biegaczy i miłośników Nordic&Walking. W ostatnią sobotę maja odbędzie bowiem XXVI Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej. W tym roku jest nowa trasa, a także nowy dystans: bieg i marsz Nordic&Walking na 5 km.

 

Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej jest także pierwszym etapem Triady Powiatu Suskiego. W skład Triady oprócz biegu w Makowie wchodzą: IV Półmaraton Fantoma - Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa - Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Stryszawa - termin 1 września 2018 oraz IV Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach - termin 10 listopada. Każdy kto weźmie udział w tych trzech imprezach sportowych, niezależnie od dystansu jaki wybierze otrzyma pamiątkową statuetkę.

Zawodnicy biorący udział w makowskiej imprezie startować będą w 33 kategoriach, na dostosowanych do wieku uczestników trasach. Tegoroczną innowacją jest zmiana atestowanej trasy Biegu Głównego na 10 km oraz wprowadzenie dwóch nowych kategorii Biegu – na dystansie 5 km oraz marsz Nordic Walking, w których zawodnicy wspólnie wystartują o godzinie 10:30.

O godzinie 13:00 rozpoczną się zawody dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy podzieleni na poszczególne kategorie wiekowe.

Organizatorzy informują, że w związku z przebiegiem trasy XXVI Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu imprezy 26.05.2018 r. w godz. 10:00 – 12:30.

Kto chce wziąć udział w biegu lub w marszu może dokonać zapisu na stronie internetowej. http://www.festiwalbiegowy.pl/rejestracja-XXVI-miedzynarodowy-bieg-uliczny-po-ziemi-makowskiej/ 

Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy gminy licznie będą dopingować uczestników biegu, którzy przyjadą z wielu zakątków Polski, a także z zagranicy.

Więcej informacji (regulamin i trasa) na stronie: http://makowskakultura.naszabiblioteka.com/midzynarodowy-bieg-uliczny-po-ziemi-makowskiej

 

 

HomeWydarzeniaPowiatBieg po Ziemi Makowskiej tuż, tuż…