Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 16 maj 2018 06:15

Najpierw rewitalizacja, potem podhalańska kolej

Najpierw rewitalizacja, potem podhalańska kolej UMWM

Przypomnijmy, władze Małopolski uruchomiły Podhalańską Kolej Regionalną pomiędzy Zakopanem i Nowym Targiem.

Jeszcze zanim pociągi rozpoczęły regularne połączenia, pojawiły się głosy o poszerzenie ich trasy, nawet do Suchej Beskidzkiej.

- Geograficzne i etniczne pojęcie regionu Podhala ma znacznie szerszy zasięg, nie ograniczając się tylko do Nowego Targu, Zakopanego i miejscowości pośrednich. Dlatego wnioskuję, aby przynajmniej po zakończeniu rewitalizacji linii kolejowej nr 99 rozszerzyć zasięg kursowania pociągów w ramach tej kolei do Chabówki i Rabki Zdroju, a w następnej kolejności, po zakończeniu rewitalizacji linii nr 98 i zbudowaniu łącznicy w Chabówce przedłużyć kursy do Suchej Beskidzkiej - zaapelował małopolski radny Rafał Stuglik.

Jak poinformował Jacek Krupa, marszałek Małopolski, temat ewentualnego rozszerzenia zakresu Podhalańskiej Kolei Regionalnej o odcinek Sucha Beskidzka - Chabówka będzie analizowany po zakończeniu jego rewitalizacji.

 

HomeWydarzeniaPowiatNajpierw rewitalizacja, potem podhalańska kolej