Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 16 maj 2018 06:03

Będzie lało i grzmiało!

Będzie lało i grzmiało! pixabay.com

Synoptycy opublikowali ostrzeżenie II stopnia dotyczącego deszczu oraz I stopnia dotyczącego burz.

Mieszkańcy terenów górskich nieprzyjemnych zjawisk atmosferycznych mogą spodziewać się od środowego południa aż do czwartkowej północy.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu okresami umiarkowanym. Prognozowana suma opadów za okres obowiązywania ostrzeżenia od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 80 mm. Prognozowane jest także wystąpienie w ciągu dnia 16.05 burz z porywami wiatru do 75 km/h - czytamy w komunikacie synoptyk IMGW-PIB Aliny Jasek Kamińskiej.

I stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Natomiast II stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest duża ostrożność.

 

HomeWydarzeniaPowiatBędzie lało i grzmiało!