Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 14 marzec 2018 06:11

Są środki na walkę ze skutkami klęsk

Są środki na walkę ze skutkami klęsk fot. Krystian Hytroś, Biuro Wojewody

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele samorządów zostali poinformowani o decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie podziału środków na usuwanie klęsk żywiołowych. 

Uczestniczący w tym spotkaniu starosta suski Józef Bałos odebrał z rąk wojewody Piotra Ćwika promesę informującą o przyznaniu środków w wysokości 120.000 zł na zadanie pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej w ramach zadania – stabilizacja osuwisk wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1677K w miejscowości Osielec”.

Środki te możliwe były do pozyskania dzięki zaopiniowanej wcześniej pozytywnie przez Wojewódzki Zespół Nadzorujący Realizację Zadań w Zakresie Przeciwdziałania Ruchom Osuwiskowym Ziemi przygotowanej przez powiat dokumentacji. Możliwe jest więc już rozpoczęcie drugiego etapu sporządzania dokumentacji projektowej umożliwiającej uzyskanie pozwolenia na budowę i przeprowadzenie właściwych robót stabilizacyjnych wraz z odtworzeniem drogi.

Koszty całości przedsięwzięcia szacowane są na około 6 milionów złotych.

źródło: SP Sucha Beskidzka

 

HomeWydarzeniaPowiatSą środki na walkę ze skutkami klęsk