Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 07 grudzień 2017 08:27

Nowe połączenia , kolejne remonty na kolei

Już 10 grudnia kolejarze wprowadzą nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się kilka nowych połączeń. Szykują się też do remontowania torów.

Na zimę zaplanowano szereg dodatkowych połączeń specjalnych. W okresie świąteczno-noworocznym oraz w każdy weekend wakacji pasażerowie będą mogli skorzystać z przyspieszonych połączeń do Zakopanego realizowanych przez Koleje Małopolskie.

Uruchomiony zostanie także specjalny pociąg Katowice – Żywiec – Sucha Beskidzka – Zakopane obsługiwany przez Koleje Śląskie, który będzie kursował w okresie ferii zimowych, wakacji oraz w długie weekendy.

Pasażerowie będą też musieli się nastawić na utrudnienia związane z remontami tras kolejowych. Od 22 marca do 20 czerwca  oraz od 17 września do 16 listopada 2018 roku zawieszony zostanie ruch na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka. Pasażerowie mogą jednak liczyć na wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej.

 

Na podst. UMWM

 

HomeWydarzeniaPowiatNowe połączenia , kolejne remonty na kolei