Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach samorządowych

wtorek, 14 listopad 2017 09:25

Lawinowa jedynka na Babiej Górze

To już nie przelewki. Amatorzy górskich wycieczek powinni dobrze przygotować się do planowanych wypraw na szlakach Królowej Beskidów.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wprowadziło I stopień zagrożenia lawinowego na Babiej Górze. Oznacza to, że zagrożenie lawinowe występuje w miejscach zwiększonego odłożenia świeżego śniegu na starej pokrywie, oraz w miejscach gdzie depozyty śniegu odłożone są na podłożu trawiastym. 

- Na znacznej części obszaru pokrywa stabilizowana przez wystająca roślinność. Warunki typowe dla początku sezonu - duża zmienność lokalna pokrywy śnieżnej – podaje GOPR.

Pokrywa śnieżna  w partiach szczytowych Babiej Góry wynosi około 30-40 cm (stan na 14 listopada), w miejscach odkładania śniegu przez silny wiatr jest go więcej.  Miejscowo występuje znaczne oblodzenie, ślisko, szlaki w większości są nieprzetarte.

 

HomeWydarzeniaPowiatLawinowa jedynka na Babiej Górze