Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 13 październik 2017 06:51

Na Podhale trafi najmniej środków na drogi

Samorządy mogą starać się o dofinansowanie budowy dróg i obwodnic oraz obiektów inżynieryjnych. Z puli prawie 36,5 miliona złotych najmniej władze Małopolski przeznaczyły na subregion podhalański.

Prawie 36,5 mln zł ze środków UE samorząd województwa przeznaczył na kolejne inwestycje drogowe w Małopolsce. Do 29 listopada trwa konkurs, w ramach którego można samorządy mogą uzyskać aż 75 procent kosztów danego przedsięwzięcia.

- Dzięki temu już wkrótce  regionie powstaną nowe drogi, a te niebezpieczne lub zniszczone zostaną przebudowane. Przy najważniejszych trasach powstaną także nowe obiekty inżynieryjne: mosty, wiadukty, estakady i tunele – zachwalają pracownicy UMWM.

To dobra wiadomość, ale stosunkowo mniej korzystna dla kierowców z Podhala. Do podziału pomiędzy beneficjentów jest bowiem 36,3 mln zł z czego do Krakowskiego Obszaru metropolitalnego trafi 13,6 mln zł, a do Małopolski Zachodniej 8,6 mln. Mniej, bo 8,5 mln przewidziano na wsparcie projektów z Sądecczyzny. Dla Podhala zaledwie 5,6 mln zł.

Przypomnijmy, m.in. mieszkańcy Makowa Podhalańskiego jak i kierowcy codziennie przejeżdżający przez tę miejscowość od lat oczekują na budowę obwodnicy miasta. O sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ i TUTAJ.

 

HomeWydarzeniaPowiatNa Podhale trafi najmniej środków na drogi