Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 12 październik 2017 08:45

Siedem szkół bierze udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”

Uczniowie kilku szkół podstawowych w powiecie już wkrótce będą czuli się bezpiecznie w drodze na lekcje. Trwa VIII. edycja akcji „Odblaskowa Szkoła”.

 

Akcja konkursowa została zapoczątkowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w 2010 roku. Jej celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnego samorządu i rodziców w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. Dzieciaki są sukcesywnie wyposażane w kamizelki i elementy odblaskowe, a także uczone o ustawowym obowiązku korzystania z nich podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Uczniowie szkół biorących udział w konkursie udzielają się w różnego typu konkursach plastycznych, a także sprawdzających wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, uczestniczą w spotkaniach, imprezach plenerowych dotyczących ruchu drogowego.

Finał VIII. edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, odbędzie się 13 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Podczas uroczystej Gali wręczone zostaną nagrody Laureatom konkursu, a dodatkowym urozmaiceniem będzie występ Stachurskiego.

Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się siedem szkół z powiatu suskiego:

- Szkoła Podstawowa im. Świętego J. Kantego w Bystrej Podhalańskiej

- Szkoła Podstawowa w Osielcu

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi

- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Budzowie

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy

- Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej Szkoła Podstawowa nr 2

- Zespół Szkół w Zembrzycach

 

HomeWydarzeniaPowiatSiedem szkół bierze udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”