Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 09 październik 2017 10:46

Sześcioro uczniów z powiatu ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uczniowie z Suchej Beskidzkiej, Makowa i Jordanowa otrzymali tegoroczne stypendia rządowe. 
Aż sześcioro młodych mieszkańców powiatu suskiego otrzymało w tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów. To wyjątkowe wyróżnienie może być przyznane uczniowi szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości i przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. 
Każda szkoła może wytypować tylko jednego kandydata do otrzymania stypendium. W tym roku otrzymali je:
Daria Gąska z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Artur Lenart z Technikum Mechatronicznego w Zespole Szkół im. Walerego Goetla i Michał Mglej z Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Jordanowską oświatę reprezentuje na liście stypendystów Paulina Florek z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja i Anna Pluta – uczennica Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół im. bł. Ks. Piotra Dańkowskiego. Gratyfikację finansową za wybitne osiągnięcia otrzymał także Mateusz Warmuz – uczeń Technikum w makowskim Zespole Szkół im. św. Jana Kantego. 
 Wszystkich stypendystom serdecznie gratulujemy!
 

 

HomeWydarzeniaPowiatSześcioro uczniów z powiatu ze stypendium Prezesa Rady Ministrów