Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 19 maj 2017 11:36

Władze województwa chcą wpłynąć na wolny rynek…?

Włodarze Małopolski apelują do sprzedawców pieców, aby… ich nie sprzedawali. A dokładnie tych, które nie będą spełniać norm, które wniesie uchwała antysmogowa dla całego województwa.

 

Nowe prawo dotyczące montowania i używania źródeł ciepła wejdzie w życie już 1 lipca. Jak podaje Biuro Prasowe UMWM, jednym z jej założeń jest zakaz stosowania pieców i kominków, które nie spełniają określonych norm emisji – tzw. norm ekoprojektu.

Dlatego wychodząc naprzeciw wprowadzanym regulacjom, Województwo Małopolskie zaapelowało do kierownictwa sklepów budowlanych z regionu, aby wycofali ze sprzedaży piece i kominki niezgodne z uchwałą.

- Do 1 lipca nie obowiązują żadne regulacje dotyczące efektywności energetycznej pieców, jakie można instalować w domach. Później, zgodnie z przepisami, dopuszczalne będą tylko urządzenia najwyższej jakości. Dlatego postanowiliśmy zaapelować do przedstawicieli sklepów budowlanych, aby jeszcze przed wejściem w życie uchwały antysmogowej wycofali ze sprzedaży na terenie naszego województwa wszystkie piece, które nie spełniają odpowiednich norm. Chcemy zapobiec sytuacji, w której mieszkańcy – nie do końca orientujący się w nowych regulacjach – skuszą się na wyprzedaże kotłów, które i tak za jakiś czas będą musieli wymienić – mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Przypomnijmy, do końca 2022 roku będą musiały zostać wymienione wszystkie dotychczas eksploatowane pozaklasowe kotły na paliwa stałe.

Wykaz kotłów i kominków, które spełniają wszelkie normy ekoprojektu można znaleźć na stronie http://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

Apel Województwa Małopolskiego trafił do największych sieci marketów budowlanych oraz do kilkudziesięciu sklepów na terenie całej Małopolski.

Opr.r/UMWM

----- ----- -----
----- ----- -----

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatWładze województwa chcą wpłynąć na wolny rynek…? Top of Page