Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 styczeń 2017 08:42

Wirus ptasiej grypy w pobliżu powiatu suskiego

Ptasia grypa dotarła do miejscowości Krzywaczki w powiecie myślenickim, który sąsiaduje z powiatem suskim. To już kolejne miejsce w Małopolsce wykryto ognisko wirusa H5N8.

Powiatowy Inspektor Weterynarii w Myślenicach zdecydował o eutanazji ptaków z gospodarstwa, gdzie hodowane były chore ptaki.

Według informacji Telewizji Powiatowej  Myślenice iTV badania  przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach potwierdziły, iż kilkadziesiąt sztuk drobiu w gospodarstwie Krzywaczkach, padło właśnie za sprawą tego wirusa.

Strażacy z jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywaczki, przeprowadzili już działania, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się zjadliwego dla ptaków wirusa. Do tej pory nie stwierdzono na świecie zarażenia się wirusem przez ludzi.

Jak informują strażacy w Krzywaczce, na drogach zostały położone dwie maty oraz ustawiono tablice informujące o zagrożeniu.

Płyn dezynfekcyjny dla mieszkańców, którzy hodują drób jest dostępny w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Myślenicach oraz dysponują nim strażacy z miejscowej jednostki OSP. Płynem należy namoczyć gąbki i ręczniki i  umieścić przy wejściach do  kurników.

oprac. Facebook OSP Krzywaczki/ km

----- ----- -----
----- ----- -----

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatWirus ptasiej grypy w pobliżu powiatu suskiego Top of Page