Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
wtorek, 10 styczeń 2017 09:21

Nie bądź bezrobotnym. Zastanów się, jaki wybierzesz zawód po szkole

Betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi , fryzjerzy - przedstawiciele tych profesji są jednymi z najbardziej poszukiwanych w powiecie suskim. Małopolski Urząd Pracy w Krakowie przygotował właśnie barometr zawodów, które są deficytowe oraz tych, których w naszym województwie jest nadmiar.

Oczywiście w rankingu ujęto dane z Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej. Okazuje się, że pomimo bezrobocia, które rokrocznie odnotowuje suski pośredniak, są też profesje, nad którymi  wybraniem młodzież powinna już teraz się zastanowić ze względu, na to że można w  nich szybciej znaleźć pracę. 

Wśród pracowników fizycznych na pracę mogą liczyć też, cieśle i stolarze budowlani, murarze i tynkarze,   lakiernicy, kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych oraz TIR-ów

Maturzyści powinni zastanowić się nad  wybraniem kierunków związanych z filologią, inżynierią budowlaną, językami obcymi. Roboty nie brakuje też dla lektorów języków obcych i nauczycieli przedmiotów zawodowych, psychologów i psychoterapeutów, a także samodzielnych księgowych.

Pracę trudno znaleźć będzie natomiast, cukiernikom,  kucharzom, mechanikom, pracownikom administracyjnym i biurowym,  biur podróży. Na rynku w tych zawodach jest większa podaż, jak popyt.

Po studiach w powiecie suskim jest też dużo szukających pracy, ekonomistów, nauczycieli nauczania początkowego, filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców,  nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, pedagogów i pracowników ds. rachunkowości i księgowości.

km

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatNie bądź bezrobotnym. Zastanów się, jaki wybierzesz zawód po szkole Top of Page