Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 08 styczeń 2017 16:07

Zagrali na terapię dla dzieci

W niecodzienny sposób wykorzystano w Zawoi Święto Trzech Króli. Stało się ono okazją nie tylko do bawienia się, ale również do… pomagania. W hali widowisko-sportowej z inicjatywy Babiogórskiego Centrum Kultury oraz w Zawoi oraz Audeo Actio z Suchej odbył się futsalowy Wielki Turniej Charytatywny o Koronę Trzech Króli i Najwyższą Władzę w Powiecie. 

- Zebrana kwota (uzbieraliśmy z Waszą pomocą 4.603,51 złotych i 2 euro) pozwoli na zorganizowanie ok. 40 godzin terapii dla dwunastu dzieci z powiatu suskiego. Terapia ta jest ukierunkowana na rozwijanie umiejętności społecznych, które u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są bardzo zaburzone. Istotne jest to, że terapia ta przynosi rezultaty gdy jest regularnie prowadzona. Dlatego też zachęcamy Czytelników portalu sucha24.pl do wsparcia programu także poprzez przekazanie 1% podatku. By pomóc wystarczy jedynie wpisać w PIT nr KRS 000209575 oraz wpisać cel szczegółowy ZIELONE ŚWIATŁO – komentuje piątkowe granie Monika-Zawada Miska, prezes Zielonej Linii. 

A co się działo na zawojskim w parkiecie? A sporo, bo wybiegli na nie policjanci (w strojach sportowych, nie w mundurach), samorządowcy (bynajmniej nie pod krawatem), prawnicy (bez teczek i kodeksów) oraz służba liturgiczna. W efekcie dochodziło do pojedynków oko w oko mundurowych z radnymi, wójtami i burmistrzami. Gratulujemy włodarzom gmin: Pawłowi Sali, Rafałowi Laskowi, Stanisławowi Tempce, Marcinowi Pająkowi  dziękujemy za wzięcie udziału w tak szczytnym przedsięwzięciu. W drużynie zagrali rónież radni powiatowi (Michał Surmiak, Artur Kruźlak) i gminni Krystian Krzeszowiak (Sucha), Janusz Fujak (Zembrzyce) i Marek Barzycki (UG w Stryszawie).

Podziękowania należą się zresztą wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że wspomniana wcześniej 12 dzieciaków będzie miała zapewnione owe 40 godzin zajęć. A wisienką na torcie był mecz futsalowych reprezentacji +35 Polski i powiatu suskiego.

Podziękowania:

Urząd Gminy Zawoja

Urząd Gminy Stryszawa

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Zawoi Centrum

Koło Gospodyń Wiejskich "Zawojanki" z Zawoi

Cukiernia Beskidzka - Czesława Siwiec /Zawoja

Restauracja Pełna Chata w Suchej Beskidzkiej

BESKID Hurtownia Opakowań Leszek Gałosz/Sucha Beskidzka

Amal II Tarnawa Dolna

AVIOR Polska Ubezpieczenia

Ośrodek Szkolenia i Dokształcania w Wadowicach (OSiD)

Witold Romanowski

Piotr Jezutek

Łukasz Stopka

 

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatZagrali na terapię dla dzieci Top of Page