Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 04 styczeń 2017 15:57

Znany dziennikarz wkurzył górali

Mieszkańcy południowej Polski oburzeni wpisem znanego dziennikarza Piotra Najsztuba. Były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, a teraz Newsweeka  w wulgarnych słowach określa mieszkańców tego terenu kraju. Zarzucając im wręcz, że są zoofilami.

 

 


Najsztub swojego wpisu dokonał po zamieszkach w Ełku, które były spowodowane zabiciem przez imigranta 21-letniego mieszkańca tego miasta. Chłopak został dźgnięty nożem przed barem serwującym kebaby, przez jednego z imigrantów prowadzącego punkt gastronomiczny.

Zaraz po fali oburzenia wszystkich, którzy przeczytali komentarz został usunięty z jednego z portali społecznościowych przez dziennikarza. Wiele osób, wcześniej go jednak skopiowało.   

 Z kontekstu wpisu można odnieść wrażenie, że chodzi w nim o mieszkańców  południa Polski, gdzie hodowane są owce. Szczególnie do siebie wpis wzięli górale.

-  Górale, to nie są jacyś antyislamiści, żebyśmy zostali obdarzeni takimi epitetami – mówi Maciej Motor Grelok z Bystrej Sidziny. - Od wieków przyjmujemy gości i nikomu krzywdy nie robimy, To postępowanie tego pana jest karygodne i chamskie. Tak określę ten wpis.

km 

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatZnany dziennikarz wkurzył górali Top of Page