Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Powiat (804)

poniedziałek, 16 październik 2017 10:48

Małopolska idzie na wojnę z cybernałogami

Napisane przez

Widok młodego człowieka, nierzadko dziecka, ze wzrokiem wlepionym w ekran laptopa, komórki czy tabletu, to dzisiaj codzienność. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę, że to z pozoru niewinne zachowanie młodzieży jest szalenie niebezpieczne.

poniedziałek, 16 październik 2017 07:51

Modernizacja drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa

Napisane przez

Dobiega końca remont pięciokilometrowego odcinka drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa. Wykonano już zasadniczą część zaplanowanych prac. Na całym odcinku położona została nowa nawierzchnia asfaltowa, zmodernizowano przepusty, poprawiono odwodnienie, odnowiono istniejące perony przystankowe oraz wyremontowano most na rzece Skawica w miejscowości Zawoja.

piątek, 13 październik 2017 07:23

Ostatnia szansa by zgłosić karczmę do certyfikacji

Napisane przez

Trwa IV edycja Certyfikacji Karczm Regionalnych Małopolski, prowadzonej przez Małopolską Organizację Turystyczną. Termin zgłaszania obiektów upływa 13 października.

piątek, 13 październik 2017 06:55

Samorządy wsparły modernizację SOR-u

Napisane przez

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej trwają prace związane z realizacją projektu pn. „Rozwój infrastruktury ratownictwa medycznego w powiecie suskim poprzez modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Suchej Beskidzkiej”. Środki finansowe na jego  wykonanie pozyskano z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

piątek, 13 październik 2017 06:51

Na Podhale trafi najmniej środków na drogi

Napisane przez

Samorządy mogą starać się o dofinansowanie budowy dróg i obwodnic oraz obiektów inżynieryjnych. Z puli prawie 36,5 miliona złotych najmniej władze Małopolski przeznaczyły na subregion podhalański.

czwartek, 12 październik 2017 11:02

Uruchomiono Centra Kompetencji Zawodowych

Napisane przez

Wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe  oraz dostosowanie jej do wymogów rynku pracy są głównym celem projektów pn. ”Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie” oraz „Wzmocnienie konkurencyjności uczniów na rynku pracy”, realizowanych w szkołach kształcących zawodowo prowadzonych przez powiat suski. Środki finansowe niezbędne do wykonania obu projektów pozyskano dzięki staraniom wydziału edukacji starostwa, który skutecznie  aplikował w konkursach ogłoszonych przez marszałka województwa.

Uczniowie kilku szkół podstawowych w powiecie już wkrótce będą czuli się bezpiecznie w drodze na lekcje. Trwa VIII. edycja akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Władze gminy Budzów zachęcają mieszkańców powiatu do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Można oddać głos m.in. na projekt poświęcony zachowaniu bezcennych śladów przeszłości – kapliczek.

Ruszyła nowa edycja „Programu dla szkół” realizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, której celem jest propagowania zdrowego odżywiania wśród dzieci. Stąd trafiają do nich porcje mleka oraz świeżych warzyw i owoców. Niestety nie wszystkie dzieci i rodzice znają jej szczegóły. W ten sposób jedna z mieszkanek Suchej wprowadziła nas w błąd, co do jakości i ważności dostarczanych produktów. Pragniemy przeprosić firmę, której dobre imię zostało w ten sposób narażone na szwank. 

Strona 1 z 62

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiat Top of Page