Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Powiat (742)

środa, 16 sierpień 2017 19:16

NIE dla SMOGU - TAK dla WĘGLA

Napisał

Sejmiki Wojewódzkie za pomocą Uchwał Antysmogowych stworzonych pod dyktando organizacji ekologicznych szykują piekło dla 3,5 mln gospodarstw domowych ogrzewających się węglem.

wtorek, 08 sierpień 2017 10:32

Strażacy mogą liczyć na wsparcie

Napisał
4 sierpnia przedstawiciele m.in. zarządu OSP Sucha Beskidzka Miasto odebrali z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka i członka zarządu Grzegorza Lipca, kolejną umową dofinansowania, tym, razem w ramach konkursu "Małopolska Bezpieczna 2017". Pozyskane dofinansowanie przeznaczone będzie na zakup trzech kompletów odzieży ochronnej (ubranie specjalne, hełm, buty, rękawice, kominiarka). Szacowany koszt zadania wynosi 10.154,00 zł, z czego 5.077,00 zł zostanie sfinansowane z budżetu samorządu Województwa Małopolskiego. Jak się okazuje, prawie 690 tys. zł trafiło do 53 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 26 gmin z powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i wadowickiego w ramach programów „Małopolskie Remizy 2017” oraz „Bezpieczna Małopolska 2017”
poniedziałek, 07 sierpień 2017 08:48

Bez zgody samorządu nie będzie parków

Napisał

Liczne gminy z Małopolski protestują przeciwko planom utworzenia parków krajobrazowych na ich terenie. Obawiają się, że nowe formy ochrony przyrody uniemożliwiają rozwój mieszkańców.

piątek, 04 sierpień 2017 09:11

Zembrzyce i Sucha w czołówce walki ze śmieciami

Napisał

W Małopolsce coraz mnie odpadów trafia na wysypiska śmieci. Wśród gmin, które najskuteczniej segregują odpady, znalazły się dwie z Podbabiogórza. Niestety, są też takie, w których z ekologią jest jeszcze sporo do zrobienia.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej informuje, że w dniu 08.08.2017 roku o godzinie 10.00 w budynku Starostwa przy ul. Kościelnej 5 b odbędzie się konferencja zorganizowana we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii „Wiem co podpisuję”.

wtorek, 01 sierpień 2017 11:24

Uwaga! Jest i będzie upalnie!

Napisał

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że na terenie województwa małopolskiego obowiązuje ostrzeżenie 3 stopnia w związku z wysokimi temperaturami. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, temperatura w dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. może przekroczyć 35 stopni a lokalnie może nawet osiągnąć 38 stopni! Tak wysokie temperatury stają się niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. 

poniedziałek, 31 lipiec 2017 09:48

Posypały się awanse i wyróżnienia

Napisał

Suscy stróże prawa i pracownicy policji obchodzili swoje święto. Z tej okazji przyznano wyższe stopnie funkcjonariuszom, a pracownicy cywilnym przypadły gratulacje za pracę na rzecz wsparcia podbabiogórskiej jednostki. 

Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle czasu, od kiedy papież Franciszek odwiedził Polskę. Równo rok temu witaliśmy w naszych miejscowościach młodych pielgrzymów, którzy przybyli nie tylko się modlić, ale i bawić, poznawać świat i ludzi, którzy przyjechali do Krakowa z całego świata.

Premier Beata Szydło pojawiła się na zaporze w Świnnej Porębie w środę (26.07). Wzięła udział w uroczystości oficjalnego otwarcia zbiornika wodnego przy zaporze w Świnnej Porębie.

Strona 1 z 58

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiat Top of Page