Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 12 luty 2018 22:00

Młodość przejmuje stery w OSP Maków Dolny.

Miniona niedziela była przełomowym dniem dla jednostki OSP Maków Dolny, a datę 11 lutego 2018 r. na długo zapamięta wielu jej członków i mieszkańców tutejszego regionu. 

W Remizie odbyło się wtedy Nadzwyczajne Walne Zebranie, po za podstawowym porządkiem obrad poruszono fundamentalną dla w/w OSP kwestie, czyli odwołanie poprzedniego zarządu i powołanie nowego. Było to symboliczne zwieńczenie procesu rewitalizacji jednostki, oraz ukłon poprzednich władz w stronę pierwiastka młodości druhów OSP.

            Blisko dwa lata temu w tutejszej remizie zdecydowano, że jedynym sposobem tchnięcia w nią nowego życia jest dopuszczenie do zarządzania jednostką młodych, ambitnych, wykształconych i przedsiębiorczych członków OSP. Dwuletnie działania hybrydowego zarządu przyniosły na tyle dobre efekty, że druhowie seniorzy zdecydowali, iż można na tyle zaufać i polegać na tej zdecydowanie młodszej części gremium strażaków z Dolnego Makowa by oddać im całkowicie stery nad jednostką, a oni sami będą już pełnić funkcje doradczą.

            Tym sposobem wyłonił się nowy zarząd, gdzie średnia wieku to zaledwie 35 lat, a którego część już wcześniej dała dowód swojego zaangażowania, zaradności. Efekty ich pracy widać gołym okiem w wyglądzie remizy oraz działalności jej członków. Wieloletniego Prezesa druha Eugeniusza Studnickiego, którego z wdzięcznością i honorami pożegnali druhowie na stanowisku zastąpił, zaledwie 27 letni Mateusz Szklarczyk. Nominacja ta nie była przypadkowa, ponieważ to on jako naczelnik jednostki w latach 2016/2017/2018 doprowadził ją do ponownego rozkwitu. Natomiast stanowisko naczelnika objął druh Dominik Zajda, miejscowy przedsiębiorca, który ogromnie przyczynił się w czasie remontu jednostki oraz swoim zaangażowaniem wniósł ogromny wkład w podniesienie jej zdolności bojowej. Poniżej przedstawiamy skład nowego zarządu OSP Maków Dolny. Nowemu zarządowi życzymy dużo szczęścia i chęci do działania i czekamy na kolejne efekty ich pracy.

 

Prezes Zarządu - Szklarczyk Mateusz

Wiceprezes/Naczelnik – Zajda Dominik

Wiceprezes - Działowy Bogusław

Skarbnik - Malinka Irena

Zastępca Naczelnika - Baca Bogusław  

Sekretarz/Rzecznik prasowy- Adamek Bartosz

Gospodarz - Baca Andrzej

Członek Zarządu do spraw rozliczeń oraz zarządca sali bankietowej - Możdżeń Patrycja

Członek Zarządu do spraw młodzieży - Działowy Elżbieta

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Burczak Sabina

Wiceprzewodniczący komicji rewizyjnej - Włosiak Magdalena  

Sekretarz komisji rewizyjnej - Świerkosz  Zuzanna

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMłodość przejmuje stery w OSP Maków Dolny.