Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 07 grudzień 2017 13:56

Pasażerowie z Makowa nie mają co liczyć na budowę dworca

Kolej na trasie Kraków – Zakopane, cały czas się modernizuje, podróże pociągiem zyskują coraz więcej zwolenników. Tymczasem w Makowie Podhalańskim brakuje dworca, gdzie pasażerowie w zimne dni mogliby oczekiwać na transport.

Uwagę na problem zwrócił m.in. Jan Sternal, mieszkaniec Makowa Podhalańskiego. Zauważył, że w mieście są tylko dwie wiaty, które jednak nie zapewniają komfortowych warunków dla osób, które czekają na peronie na przyjazd pociągu. 

- Trzeba by pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś pomieszczenia dla oczekujących – zasugerował makowianin. 

Burmistrz Paweł Sala przypomina, że budynek dworca gmina nabyła, bo kolej chciała się go pozbyć, jako budynek, który nie jest przeznaczony do komunikacji. 

- My nie możemy wyręczać przewoźnika, organizacja poczekalni to nie jest zadanie gminy – zaznaczył.  

O pomieszczeniu dla podróżnych, póki co nie myślą też ci, którym na pasażerach powinno najbardziej zależeć, a więc koleje. 

- W realizowanym obecnie Programie Inwestycji Dworcowych nie ujęto budowy dworca w Makowie Podhalańskim – poinformowała portal sucha24.pl Aleksandra Grzelak, Starszy Specjalista z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A. 

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPasażerowie z Makowa nie mają co liczyć na budowę dworca