Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 07 grudzień 2017 10:18

W OSP służą również Panie! Pokazały się na kartach kalendarza

Mówiąc strażacy-ochotnicy każdy myśli – mężczyźni. Jednak coraz więcej Pań wraz ze swymi kolegami spieszy na pomoc mieszkańcom w razie zagrożenia. Dzięki pomysłowi OSP Maków Dolny wychodzą z cienia.

Ochotnicza Straż Pożarna Maków Dolny rusza z kolejną inicjatywą, tym razem projektem ukazującym działalność płci pięknej wśród ochotników. Celem projektu ,,Kobiety Straży 2018'' jest nakreślenie sylwetek tytułowych kobiet strażaków oraz podkreślenie ich obecności i roli w funkcjonowaniu OSP.

- Starając się ich nie uprzedmiotawiać chcieliśmy zwrócić uwagę na ich wkład w tworzenie OSP, jednocześnie podkreślając ich naturalne piękno, którego największym wyznacznikiem jest poświęcenie dla szlachetnej idei pożarnictwa i obrony cywilnej. Nasze Panie chcą także w ten sposób materialnie wesprzeć swoją jednostkę dzięki temu, że całość funduszy pozyskanych w ramach tego projektu będzie przeznaczona na zakup sprzętu niezbędnego do ratowania życia, zdrowia oraz mienia ludzkiego – wyjaśnia Mateusz Szklarczyk, Naczelnik OPS Maków Dolny.

W efekcie powstał kalendarz ze zdjęciami druhen w scenografii nawiązującej do działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Tę unikalną publikację będzie można nabyć od najbliższego weekendu w poniższych lokalizacjach:

1. Remiza OSP Maków Dolny, ul. Wolności 238 Maków Podhalański, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 602 462 138.

2.F.U. ELMO Wojciech Pająk Mickiewicza 36A (budynek BricoMarche), BUDYNEK BRICO MARCHE, Sucha Beskidzka.

3.Bar Bistro, ul.Makowska 14, Sucha Beskidzka.

4.Os. Pawlicówka 4a, Maków Podhalański, i Białka 650, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 889970232.

5.Pracownia krawiecka -Bonanza Style  koło Rossmanna, Ul. Mickiewicza 16, Sucha Beskidzka.

To nie pierwsza inicjatywa makowskich druhów. O innych pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj.

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiW OSP służą również Panie! Pokazały się na kartach kalendarza