Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 10 sierpień 2017 10:25

Makowscy druhowie nie zwalniają tempa i walczą o swoją jednostkę

Po zeszłorocznych zmianach zarządu w OSP Maków Dolny, i jednoczesnym zastrzyku pierwiastka młodości w jej struktury, straż z Makowa Dolnego ani myśli zwalniać tempa. Widać to było wyraźnie przy kolejno realizowanych inwestycjach, ale też i zabezpieczanych, jak i organizowanych, przez nich imprezach.

- Począwszy od pozyskania środków i zakupu pojazdu Ford Ranger, remont parteru z przebudową sali balowej, toalet i adaptacja nowej kuchni, wymianę bramy garażowej dla pomieszczeń bojowych przez właśnie rozpoczętą nową inwestycję tj. przebudowa parkingu i chodnika przy jednostce. Można by wiele wymieniać nowy sprzęt, wzrost zdolności bojowej, współorganizowanie wszelakich imprez kulturalno-sportowych - wylicza naczelnik OSP Maków Dolny Mateusz Szklarczyk.


Mieszkańcy Dolnego Makowa na własne oczy mogą każdego dnia przekonywać się, że straż działa prężnie i wypełnia swoje statutowe zadania. Jednak oni nie pozostają na laurach, właśnie nadarzyła się kolejna okazja na pozyskanie środków, tj. Budżet Obywatelski dla Makowa Podhalańskiego 2018. I tutaj druhowie ponownie próbują pozyskać środki na modernizacje jednostki.

- Jak powiedzieli „byśmy mogli dalej ofiarnie służyć i godnie was reprezentować”. Planujemy wymianę dachu oraz remont poddasza, mamy nadzieje że przy wsparciu mieszkańców Dolnego Makowa i Zarąbków Grzechyńskich zmienimy oblicze naszej straży - zaznacza  Szklarczyk.

Wiele już zostało zmienione jednak jak sami mieszkańcy widzą  że kilkudziesięcioletni budynek straży wciąż wymaga licznych i pilnych poprawek. Poprzednio odniesione sukcesy w odbudowywaniu OSP utrwaliły druhów w przekonaniu że zaangażowanie i wsparcie lokalnej społeczności czyni cuda i że nie należy zwalniać.

Informowaliśmy niedawno, że właśnie ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Strażacy z OSP Maków Dolny przystąpili do konkursu. - Chcemy przeprowadzić remont dachu oraz pomieszczeń poddasza wraz odświeżeniem elewacji. Taki tytuł nosi nasz projekt - mówi naczelnik OSP Maków Dolny.

Aby wesprzeć tą szlachetną inicjatywę wystarczy, że oddacie swój głos na nasz projekt pod tytułem- OSP Maków Dolny- Remont dachu , oraz pomieszczeń poddasza wraz z odświeżeniem elewacji.

 https://wspoldecydujemy.pl/makow-podhalanski/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-dla-makowa-podhalanskiego-2018 lub wypełnicie kartę do głosowania, którą można pobrać w budynku Urzędu Miasta w Makowie Podhalańskim i tam zagłosować na nasz projekt- za co z góry dziękują  !!!


Makowscy strażacy ochotnicy zapraszają także na piknik strażacko-rodzinny, który współorganizują wspólnie z druhami z OSP Błądzonka w dniu 26. sierpnia. Odbędzie się on przy szkole podstawowej w Makowie Dolnym. - Każdy będzie mógł znaleźć w tym dniu coś dla siebie. Dla dzieci i dorosłych czekać będą bloki gier zabaw i animacji. Przeprowadzimy warsztaty pierwszej pomocy oraz pokazy strażackie. Całość zakończy zabawa taneczna. Jednocześnie, już dziś zachęcamy wszystkich do wstąpienia w nasze szeregi , pamiętajmy dziś Ty pomagasz, jutro pomagają Tobie!!! - mówi Mateusz Szklarczyk.

Wszystkich informacji jak zapisać się do straży OSP Maków Dolny można uzyskać pod numerem telefonu: 602-462-138, bądź  mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMakowscy druhowie nie zwalniają tempa i walczą o swoją jednostkę