Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 09 styczeń 2017 09:17

Mieszkańcy Makowa kolędowali u kard. Dziwisza

Zaczęło się w 2006 roku, kiedy Pan Eugeniusz Studnicki - prezes OSP Maków Dolny nawiązał kontakt z krakowską kurią. Była to kolęda dziękczynna za otrzymane Błogosławieństwo Boże od Ojca Świętego za pośrednictwem Stanisława Dziwisza ówczesnego sekretarza Jana Pawła II.  

W trakcie wspomnianej kolędy strażacy przekazali kardynałowi kronikę ochotniczej straży pożarnej z Makowa Dolnego. I tak co roku meldowali się na Franciszkańskiej w Krakowie. W kolejnych latach do strażaków dołączyli przedstawiciele grup parafialnych z księdzem proboszczem i burmistrzem na czele. 

Ostatnia wizyta z makowskiej gminy miała miejsce w minionym tygodniu. Jak zawsze wesoła i uroczysta. Inscenizację bożonarodzeniową przygotowała grupa dzieci ze Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym.  Parafianie  Makowa Podhalańskiego na ręce pasterza diecezji krakowskiej złożyli życzenia i podziękowania za wszystkie lata posługi duszpasterskiej, za jego wsparcie i zaangażowanie w dekanacie Makowskim.
Jednocześnie zapowiedzieli kardynałowi, że odwiedzą go na emeryturze jeszcze nie raz. Zgodnie z prawem kanonicznym kardynał Stanisław Dziwisz przechodzi bowiem na emeryturę.

Mateusz Szklarczyk

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMieszkańcy Makowa kolędowali u kard. Dziwisza Top of Page