Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 07 styczeń 2017 11:22

Maków Podhalański. Dotacje wzięte, a piece wymienione

Maków Podhalański zakończył z końcem 2016 roku rozliczenia Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie przeznaczono na wymianę przestarzałych kotłów C.O. Dzięki wsparciu WFOŚiGW udało się wymienić w gminie łącznie 70 pieców.

Jak mówił Paweł Sala – burmistrz Makowa Podhalańskiego, najwięcej mieszkańców zdecydowało się na wymianę pieca na nowoczesny kociół klasy „5” opalany paliwem stałym. Jedynie pięć urządzeń będzie opalanych gazem. Spowodowane, to jednak przede wszystkim dostępem danego gospodarstwa do gazociągu.

Na każdy piec opalany ekogroszkiem, biomasą lub peletem właściciel domu otrzymał dofinansowanie  w kwocie 6,6 tys. zł. Z czego do każdego pieca z własnego budżetu gmina dołożyła 2,1 tys. zł, a reszta pochodziła z dotacji i pożyczki zaciągniętej w Funduszu Ochrony Środowiska. Pożyczka, ta może być umorzona, po jakimś czasie, ale jedynie w 30%.

7,6 tys. złotych otrzymali mieszkańcy, którzy postanowili ogrzewać swoje domy gazem.

km

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański. Dotacje wzięte, a piece wymienione Top of Page