Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 05 styczeń 2017 15:18

Maków Podhalański. Oczyszczalnia nie powstanie, bo jej nie potrzeba

Mieszkańcy Białki mogą spać spokojnie na terenie ich miejscowości leżącej w granicach administracyjnych Makowa Podhalańskiego nie powstanie żadna oczyszczalnia ścieków. Taka informacja rozeszła się lotem błyskawicy wśród białczan, przez co tak licznie zgromadzili się podczas prezentacji Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Paweł Sala – burmistrz Makowa Podhalańskiego przekonuje, że informacje o budowie nowej oczyszczalni ścieków na terenie fabryki osłonek białkowych jest totalnym nieporozumieniem. Gmina nie planuje takiego przedsięwzięcia, chociaż wielu wzburzonych mieszkańców było tak przekonanych.

- Jeszcze w 2004 roku w trakcie opracowywania studium niezbędnego do przyjęcia Planu Zagospodarowania Przestrzennego, pojawił się na mapie zarys przyzakładowej oczyszczalni, która kiedyś była wykorzystywana do podczyszczania ścieków przemysłowych w fabryce. Nawet nie wiem, czy ona dzisiaj działa – wyjaśnia burmistrz Sala –  W trakcie przygotowania kolejnych zmian, obiekt widniał i widnieje na planach i nie jest czymś nowym, ani niczym, co planujemy w przyszłości wybudować. Planista musiał przedstawić w dokumencie ten obiekt, bo on fizycznie w terenie już był.

Burmistrz od początku, jak mówi był zaskoczony liczbą mieszkańców, która pojawiła się na prezentacji planu. Jak zapewnia Sala zarówno Białka, jak i Maków będzie nadal korzystał z oczyszczalni zlokalizowanej w Suchej Beskidzkiej.

Kolejne spotkanie w sprawie Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Białki ma odbyć się 14 lutego w remizie OSP. Do 20 stycznia mieszkańcy mogą jeszcze zgłaszać do niego swoje wnioski.

km

 

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański. Oczyszczalnia nie powstanie, bo jej nie potrzeba Top of Page