Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 22 grudzień 2016 08:55

Nasi strażacy nie tylko gaszą pożary .

Ochotnicza Straż Pożarna z Dolnego Makowa nawiązała współprace z firmą z Jastrzębia Zdrój, która zajmuje się dystrybucją tekstyliów. Strażacy pozyskali 200 sztuk pościeli, z nadrukiem znanej drużyny piłkarskiej, które postanowili przekazać uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie.

Kierownik WTZ  Pan Marcin Pęczek, podziękował strażakom, za ich pomysł , podkreślając jednocześnie, że takie działania są potrzebne i sprawiają wiele radości obdarowanym.

Zapytaliśmy strażaków skąd taki pomysł - „zadzwonił do mnie kolega z firmy Carbotex, z którym razem działaliśmy jako wolontariusze przy różnych inicjatywach charytatywnych na studiach, z informacją, że mają do przekazanie pościele i muszą to zrobić do końca roku. Nie zastanawiając się długo wykonałem telefon do Prezesa Eugeniusza Studnickiego i przedstawiłem mu całą sytuacje, po chwili wiedzieliśmy gdzie dostarczymy te pościele, i wszystko się udało –relacjonuje Mateusz Szklarczyk Naczelnik OSP Maków Dolny.

Pamiętajmy że w dzisiejszych czasach, gdy dla niektórych liczą się tylko pieniądze, są jeszcze firmy, instytucje czy osoby, które czynią dobro bliźnim.

 

Izabela Działowy 

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiNasi strażacy nie tylko gaszą pożary . Top of Page