Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (318)

Po zeszłorocznych zmianach zarządu w OSP Maków Dolny, i jednoczesnym zastrzyku pierwiastka młodości w jej struktury, straż z Makowa Dolnego ani myśli zwalniać tempa. Widać to było wyraźnie przy kolejno realizowanych inwestycjach, ale też i zabezpieczanych, jak i organizowanych, przez nich imprezach.

Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego mogą głosować do końca września na projekty w ramach budżetu obywatelskiego dla Makowa Centrum oraz Makowa Dolnego. Do zagospodarowania jest łącznie 75 tys złotych - 50 tys dla Makowa Centrum, 25 tys. dla Makowa Dolnego.

Mamy kolejny zwrot akcji w sprawie głośnego sporu w Kojszówce o fragment drogi prowadzącej do centrum wioski. Wczoraj Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej wydał postanowienie, na mocy którego udzielił makowskiej gminie zabezpieczenia żądania „stwierdzenia nabycia własności nieruchomości przez zasiedzenie”

Na drodze krajowej numer 28 odbył się protest mieszkańców Kojszówki. Przechodząc przez przejście dla pieszych zablokowali trasę do Zakopanego. To efekt zablokowania jednej z dróg.

poniedziałek, 31 lipiec 2017 07:15

Ruszyli w trasę pamięci dla Wojtka Pazdura

Napisane przez

Po raz piąty tereny koło Makowa Podhalańskiego były areną biegu górskiego pamięci Wojciecha Pazdura. Znany makowski poeta, konferansjer, dziennikarz, zmarł w maju 2013 roku. Już wtedy, we wrześniu, zorganizowano pierwszy bieg ku jego pamięci. I tak jest do dnia dzisiejszego.

czwartek, 27 lipiec 2017 21:34

Radny grzmi - będzie jeszcze gorzej?!?

Napisał

Wiadomo, że przebudowa drogi powoduje trudności. W Białce problem jest bardziej złożony. Mieszkańcy wioski, ale i szereg kierowców alarmuje,  inwestycja, która miała poprawić bezpieczeństwo i komfort przyniesie zgoła odmienny efekt. Mówiąc krótko. Należy spodziewać się kilometrowych korków i niezliczonej ilości kolizji i wypadków!

Remiza to nie tylko garaż dla pożarnickich wozów bojowych. Od zarania funkcjonowania straży pożarnych placówki te były miejscem, gdzie tętniło życie okolicznych mieszkańców. W Makowie Dolnym druhowie podtrzymują tę tradycję.

czwartek, 27 lipiec 2017 09:07

Maków uczci bohaterów z Warszawy

Napisał

Tym razem służy odpowiedzialne za bezpieczeństwo połączą ćwiczenia z uczczeniem jednego z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii Polski.

czwartek, 20 lipiec 2017 20:33

Kojszówka. Ogrodzili swój kawałek drogi

Napisał

Jak dziura jest każdy widzi. Tak można napisać o dziurze przy wjeździe na drogę prowadzącą do centrum Kojszówki. Można byłoby pomyśleć, że to gmina nie kwapi się do jej załatania. Okazuje się jednak, że prawda jest bardziej złożona.

Strona 1 z 25

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page