Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (388)

piątek, 16 luty 2018 08:04

Kontrolują makowskie piece grzewcze

Napisane przez

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że od grudnia 2017 kontrolowane są systemy grzewcze w budynkach mieszkalnych. Inspektorzy Urzędu sprawdzają: typ zamontowanego kotła, rodzaj i jakość spalanego paliwa, ogólne wyposażenie kotłowni oraz sposób magazynowania opału.

poniedziałek, 12 luty 2018 22:00

Młodość przejmuje stery w OSP Maków Dolny.

Napisał

Miniona niedziela była przełomowym dniem dla jednostki OSP Maków Dolny, a datę 11 lutego 2018 r. na długo zapamięta wielu jej członków i mieszkańców tutejszego regionu. 

Niestety, w Makowie Podhalańskim od lat na świat przychodzi mniej dzieci, niż odchodzi ludzi.

7 lutego 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim już po raz drugi odbył się Koncert z cyklu „Serce-Sercu”, którego inicjatorem i organizatorem była Pani Sylwia Kopacz oraz Pani Monika Wróbel. Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej przygotowała niesamowity i poruszający koncert, który miał na celu aktywizację osób starszych, a także pobudzenie aktywności społecznej ludzi młodych na rzecz seniorów.

W dniu 8 lutego w Urzędzie Miejskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

W tym roku na terenie gminy Maków Podhalański zostanie wymienionych kolejnych kilkaset lamp. Nie tylko wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale i na koszty.

wtorek, 06 luty 2018 07:56

Maków stawia na infrastrukturę sportową

Napisane przez

Będzie gdzie poćwiczyć, pobiegać, pograć w piłkę i kosza. Władze gminy Maków Podhalański poinformowały o swoich planach na rozwój infrastruktury sportowej.

Między innymi w szkołach tworzone są tzw. gabinety profilaktyki zdrowotnej. Nie inaczej dzieje się w Makowie Podhalańskim.

Cztery szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Maków Podhalański zakwalifikowały się do wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica” na lata 2017 – 2019. Celem programu jest rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i co najmniej 20% wkładu własnego organu prowadzącego szkołę.

Strona 1 z 30

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page