Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (361)

środa, 13 grudzień 2017 06:54

Portal sucha24.pl "Przyjacielem Makowskiej Kultury"

Napisane przez

Władze Makowa Podhalańskiego oraz dyrekcja i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej - Domu Kultury w Makowie Podhalańskim podziękowali firmom i instytucjom za wspieranie lokalnej kultury.

wtorek, 12 grudzień 2017 15:57

Droga na osiedle w Białce z szansą na realizację

Napisane przez

Jak poinformował portal sucha24.pl Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego, jest szansa na poprawę drogi prowadzącej do domów na osiedlu Maryniaki.

poniedziałek, 11 grudzień 2017 09:55

Ogólnopolski poziom festiwalu tańca w Makowie

Napisane przez

Z roku na rok rośnie liczba uczestników Powiatowego Festiwalu w Makowie Podhalańskim, który cztery lata temu narodził się w tej miejscowości i patrząc po poziomie, frekwencji oraz uśmiechach na twarzach startujących, ma się bardzo dobrze. O poziomie wykonawców, którzy w sobotnie popołudnie pojawili się na parkiecie umiejscowionej w budynku OSP Maków Podhalański, z uznaniem wypowiadali się jurorzy: Małgorzata Budek i Piotr Magnuski, duet tańca latynoamerykańskiego posiadający najwyższą, międzynarodową klasę taneczną S, finaliści mistrzostw Europy północnej w 2016 roku i finalistami Mistrzostw Polski w klasie A w 2017 roku.

piątek, 08 grudzień 2017 11:34

Białka z nowym oświetleniem, ale nadal ciemno

Napisane przez

Nowe, choć ruchliwe skrzyżowanie, nowe ładne lampy, a na drodze nadal ciemno i niebezpiecznie. Taka sytuacja panuje w Białce. Niebawem ma się to na szczęście zmienić. 

piątek, 08 grudzień 2017 08:36

Makowska placówka samowystarczalna energetycznie

Napisane przez

Ponad 200 paneli słonecznych zostało zamontowanych w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Wyprodukują one taką ilość energii, by całkowicie zaspokoić potrzeby placówki, a naddatek prądu oddać do zakładu energetycznego. Wszystko dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Kolej na trasie Kraków – Zakopane, cały czas się modernizuje, podróże pociągiem zyskują coraz więcej zwolenników. Tymczasem w Makowie Podhalańskim brakuje dworca, gdzie pasażerowie w zimne dni mogliby oczekiwać na transport.

Mówiąc strażacy-ochotnicy każdy myśli – mężczyźni. Jednak coraz więcej Pań wraz ze swymi kolegami spieszy na pomoc mieszkańcom w razie zagrożenia. Dzięki pomysłowi OSP Maków Dolny wychodzą z cienia.

środa, 06 grudzień 2017 09:23

Obwodnica Makowa to nic nowego

Napisane przez

Niegdyś przez Maków Podhalański przebiegała… autostrada łącząca region z Wiedniem.

poniedziałek, 04 grudzień 2017 06:18

Makowscy druhowie z dofinansowaniem

Napisane przez

Nowy sprzęt trafi do jednostek z Białki, Grzechyni i Makowa Podhalańskiego.

Strona 1 z 28

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page