Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 12 wrzesień 2017 08:57

Projekt z Jordanowa walczy o głosy mieszkańców Podhala

Pod koniec września rozpocznie się głosowanie w ramach Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach akcji można głosować na cztery pomysły, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu suskiego. Tylko jeden z nich obejmuje jedynie nasz region.

Głosowanie na projekty złożone do Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa od 25 września do 13 października. Mieszkańców subregionu podhalańskiego dotyczą cztery pomysły, w tym jeden konkretnie przeznaczony dla mieszkańców powiatu suskiego.

Projekt nosi tytuł „Sport zone czy smartfon? - oderwijmy się od ekranów!” To zadanie złożone z trzech głównych części skierowanych do młodzieży i dorosłych z powiatu suskiego w celu pobudzenia ich sportowego ducha i wzmożenia aktywności sportowej oraz i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Otworzenie stowarzyszenia, propagującego sportowy tryb życia. Całość odbędzie się od kwietnia do maja 2018 r.

Pozostałe projekty, adresowane do mieszkańców wielu powiatów podhalańskich, na które można oddać swój głos to:

- „Konserwacja wybranych zabytkowych kapliczek na terenie Subregionu Podhalańskiego” (powiat myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański);

- „Zdrowie zaklęte w działaniu! Ech, chyba warto...”. Realizacja będzie polegać na odbyciu cyklu warsztatów, wyjazdów, wycieczek, konkursów i innych wydarzeń o charakterze edukacyjnym, sportowym i integracyjnym. W tym m. in. "Festiwal naturalnych smaków!" - pikniki tradycyjnej, zdrowej żywności, "Biegiem po zdrowie!" - rodzinny raj pieszy, warsztaty profilaktyczno-muzyczne.

- „Innowacyjne rozwiązania dla aktywnego starzenia się, rehabilitacji i utrzymania dobrego zdrowia przez cały rok”. Realizacja celu wniesie istotny wkład w poprawę sprawności fizycznej seniorów oraz towarzyszących im w trakcie pobytu w Zakopanem rodzin. W sposób zasadniczy poprawi także motywację do dbania o zdrowie przez cały rok. Jest to istotne z związku z odnotowywanym starzeniem się społeczeństwa. 

 

HomeWydarzeniaJordanówProjekt z Jordanowa walczy o głosy mieszkańców Podhala