Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 25 grudzień 2016 08:51

Budynek poczty czeka generalny remont

Władze miasta Jordanowa po konsultacjach z mieszkańcami, mają zdecydować, co znajdzie się w obecnej siedzibie budynku poczty na Rynku. Ostateczne decyzje mają zapaść, po konsultacjach społecznych, które odbywają się w ramach przygotowania do realizacji programu rewitalizacji miasta. Jeśli wniosek Jordanowa zostanie ostatecznie zaakceptowany, miasto może liczyć na dotacje  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego  na lata 2014 – 2020.

 

Na razie Iwona Bilska- burmistrz Jordanowa, odżegnuje się o definitywnej odpowiedzi, co miałoby znaleźć się w obiekcie, który wymaga generalnego remontu. Szacunkowy kosz tych prac, to ok. 10 mln złotych. Burmistrz pewna jest jednego: budynek trzeba wyremontować..

- W grę wchodzi chociażby naprawa dziurawego dachu i wiele innych prac, które są już teraz niezbędne- mówi burmistrz Bilska. – Nie chce jednak teraz mówić i jednoznacznie powiedzieć, co tam ostatecznie powstanie. Pomysłów jest wiele. Wśród nich wymieniana jest siedziba dla nowoczesnej biblioteki, Miejskiego Ośrodka Kultury, sali widowiskowej, siedziba dla organizacji pozarządowych. Na tę chwilę na pewno nie złożę jednoznacznych deklaracji i nie odpowiem, co się tam znajdzie.

Wniosek Jordanowa, zresztą podobnie, jak innych miast i gmin Małopolski, będzie rozpatrywany z początkiem przyszłego roku. Wtedy też władze miasta będą wiedziały, czy otrzymają dofinansowanie na remont tego budynku zlokalizowanego w centrum Jordanowa. Niewykluczone, że i tutaj znajdzie się miejsce dla placówki pocztowej.

km

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaJordanówBudynek poczty czeka generalny remont Top of Page