Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Depilacja laserowa na lato. Co warto wiedzieć?

Lato za pasem i najwyższy czas zadbać o idealnie gładką skórę. Na rynku dostępnych jest wiele środków, które pozwalają na szybkie pozbycie się niechcianego owłosienia. Ich wadą jest krótkotrwały efekt, już po kilku dniach włoski odrastają.

 

Depilacja laserowa

To obecnie najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda na gładką skórę. Technologia laserowa z powodzeniem wykorzystywana jest w medycynie do przeprowadzania wielu zabiegów. Dzięki laserom można uniknąć tradycyjnych operacji inwazyjnych. Lasery znalazły zastosowanie także w medycynie estetycznej, czyli poprawiającej wygląd. Usuwanie pękniętych naczynek i zbędnego owłosienia, to już obecnie zabiegi standardowe.

W przypadku depilacji laserowej wykorzystywane jest zjawisko fototermolizy, czyli połączonego działania światła i temperatury. Światło z lasera kierowane jest na nasadę włosa i pochłaniane jest przez melatoninę. W wyniku tej reakcji tworzy się wysoka temperatura, która niszczy włos i jego cebulkę. Zniszczenie konkretnego włosa jest trwałe i więcej on nie odrośnie. Zabieg jednak musi być powtarzany, ponieważ włosy rosną w różnym okresie czasu. Podczas pierwszego zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosków, podczas drugiego już 80-90%. Dla 100% skuteczności, zabieg należy powtórzyć po raz trzeci. Do zalet depilacji laserowej należy zaliczyć:

 • skuteczność zabiegów,

 • bezpieczeństwo,

 • bezbolesność (w przeciwieństwie do depilacji woskiem),

 • krótki czas zabiegów,

 • brak skutków ubocznych,

 • usuwa także włoski wrastające pod skórę.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Mimo niewątpliwych zalet, depilacja laserowa nie jest przeznaczona dla każdego. Niestety istnieją także przeciwwskazania do stosowania tej metody. Nie mogą z niej korzystać:

 • kobiety w ciąży,

 • osoby z chorobami nowotworowymi,

 • osoby z niektórymi chorobami skóry (bielactwo, łuszczyca, pieprze),

 • padaczka,

 • osoby zażywające leki uczulające na światło (także zioła takie jak dziurawiec, nagietek),

 • osoby ze stanami zapalnymi skóry.

Wykonanie depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania, o tym powinien poinformować gabinet, w którym będzie wykonywany zabieg. W dużej mierze zależy to od stosowanego aparatu laserowego, ale najważniejsze wskazówki dotyczą opalania, stosowania innych zabiegów depilacyjnych, stosowania kosmetyków (zwłaszcza samoopalaczy). Także po zabiegu depilacji należy postępować zgodnie z zaleceniami gabinetu i przede wszystkim zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację. Należy ją często nawilżać za pomocą odpowiednich kremów i nie wolno stosować kosmetyków z zawartością alkoholu.

Więcej na temat depilacji laserowej dowiecie się z AkademiaZdrowejSkory.pl.

 

HomeWydarzeniaPozostałeDepilacja laserowa na lato. Co warto wiedzieć? Top of Page