Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 06 kwiecień 2017 17:37

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2017 - finał powiatowy

Zwycięzcy eliminacji gminnych wzięli udział w finale powiatowym w ramach zawodów "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym", który w dniu dzisiejszym odbył się w Bystrej Podhalańskiej. Najlepsze drużyny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów uzyskały awans do zawodów wojewódzkich.

Głównym organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej przy udziale samorządów miejsko-wiejskich i Starostwa Powiatowego. 

Każda gmina z powiatu suskiego reprezentowana była przez dwie drużyny: szkoły podstawowej /czteroosobowe drużyny ( 2 dziewczyny i 2 chłopców), w punktacji suma łączna lokat czterech zawodników stanowi wynik całej drużyny/ i gimnazjum /trzyosobowe drużyny/. 

Turniej składał się z trzech etapów:

*         test ze znajomości przepisów ruchu drogowego (każdy uczestnik)

*         pokonywania sprawnościowego toru przeszkód na rowerze (każdy uczestnik)

Uczestnicy w trakcie toru przeszkód na rowerze musieli się zmagać z takimi przeszkodami jak: slalom z ograniczeniem, bramka wisząca, tarka, rynna, slalom kółkowy - żmijka, równoważnia, zatrzymanie w miejscu. Nowością była przeszkoda, podczas której uczestnik musiał wyjąć element z pachołka, objechać nim dookoła specjalnie rozstawionych pachołków i na koniec położyć go tam, skąd został wyjęty. Sędziami w tej konkurencji byli policjanci z KPP w Suchej Beskidzkiej.

*         I pomoc przedmedyczna - zadanie praktyczne dla całej drużyny.

konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej polega na wykonaniu przez cała drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego. Scenki z pomocy przedmedycznej oceniali ratownicy medyczni: Katarzyna Kuśnierz i Przemysław Fluder z Grupy Medycznej Fast&Med, którzy nagrodzili również drużyny, które w tej konkurencji były najlepsze, a mianowicie: zawodników ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie i Gimnazjum nr 3 w Krzeszowie.

Wśród drużyn szkół podstawowych zwycięstwo odnieśli uczniowie:

miejsce I:              Szkoła Podstawowa w Jachówce (Natalia Drożdż, Wiktoria Trzop, Eryk Strączek, Dawid Głowacz)

miejsce II              Szkoła Podstawowa w Sidzinie (Iwona Sułocha, Sylwia Chorąży, Piotr Sułocha, Grzegorz Jabcoń)

miejsce III:           Szkoła Podstawowa w Krzeszowie (Angelika Bańdura, Aleksandra Wągiel, Jakub Śpiewla, Filip Filus)

Dokładnie taki sam skład podium, w takiej samej kolejności, miał miejsce podczas ubiegłoroczonego finału BRD w Grzechyni!

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ze szkół podstawowych okazał się Tomasz Rezler ze Szkoły Podstawowej w Śleszowicach.

Zwycięskie drużyny wśród uczniów z klas gimnazjalnych to:

miejsce I                Gimnazjum w Tarnawie Dolnej (Wiktoria Ćwiertnia, Bartłomiej Pływacz, Dominik Drabik)

miejsce II              Gimnazjum w Budzowie (Kamila Mirocha, Julia Burliga, Przemysław Lenik)

miejsce III             Gimnazjum nr 3 w Krzeszowie (Katarzyna Broda, Kamil Zawora, Łukasz Okruta)

Różnica między pierwszą i drugą drużyną w klasyfikacji generalnej wyniosła zaledwie jeden punkt!

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem z gimnazjów okazał się Przemysław Lenik z Gimnazjum w Budzowie.

Zdobywcy pierwszych miejsc odebrali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Wszyscy uczestnicy turnieju BRD otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne gminy.

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2017 - finał powiatowy