Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 08 luty 2017 20:07

Bystra-Sidzina. Kamera sprawdzi, którędy ucieka ciepło

To dopiero informacja. Mieszkańcy gminy Bystra – Sidzina będą mogli śledzić ciepło i to w dodatku to, które ucieka im z domów. Wszystko za sprawą kamery termowizyjnej, która sprawdzi izolację termiczną budynku mieszkalnego. Pomysł fajny i warto z niego skorzystać.

 Jak informuje Stanisław Tempka, wójt gminy Bystra – Sidzina, w drugiej połowie lutego będzie istniała możliwość sprawdzenia, którędy mieszkańcom gminy ucieka ciepło z budynków mieszkalnych. Badania takie przeprowadzi pracownik urzędu gminy.

Tak więc każdy, kto chce sprawdzić szczelność izolacji cieplnej swojego domu i wytropić uciekające ciepło musi zgłosić się do urzędu gminy. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 18 26 81 220, wew. 131 i się zapisać. Jednak to nie gwarantuje, że u każdego chętnego taki pomiar zostanie wykonany.

„Aby kamera termowizyjna pokazywała wiarygodne wyniki, pomiar musi być przeprowadzony w odpowiednich warunkach atmosferycznych, dlatego też liczba osób, u której zostanie przeprowadzone to badanie będzie w dużej mierze zależało od pogody” – tłumaczy wójt.

Niemniej jednak wszystkich chętnych mieszkańców gminy zapraszamy do skorzystania z takiej niecodziennej możliwości. Dzięki temu będą mogli skutecznie uszczelnić swój dom i tym samym zaoszczędzić w przyszłych latach na ogrzewaniu.

(tam)

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra-Sidzina. Kamera sprawdzi, którędy ucieka ciepło