Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 29 grudzień 2016 19:05

Bystra Sidzina. Deficyt w budżecie pokryty zostanie z rezerwy

Znamy już budżet gminy Bystra Sidzina na przyszły rok.  Radni gminy zaakceptowali plan wydatków i dochodów, który przedstawił Stanisław Tempka - wójt gminy.

W przyszłym roku wydatki Bystrej-Sidziny wyniosą 28,4 mln zł, podczas gdy dochody 28,3 mln zł. Ponad 100 tysięcy deficytu zostanie pokryte z nadwyżki, jaka pozostała z ubiegłorocznego budżetu.

- Najwięcej planujemy wydać na oświatę. Będzie, to ok. 9 mln zł. Podobna kwota zostanie przeznaczona na opiekę społeczną, ale w tym są już pieniądze, jakie otrzymujemy z budżetu państwa na tzw. „500+”-mówi wójt Stanisław Tempka.

Łącznie na inwestycje gmina zaplanowała 3 miliony, z czego 1,2 mln przeznaczonych zostanie na remont i utrzymanie dróg, w tym na budowę chodnika wraz odwodnieniem w Bystrej Sidzinie. 700 tys. zł kosztować mają roboty modernizacyjne w szkołach, a 500 tys. złotych pochłonie pierwszy etap budowy hali sportowej w Sidzinie. 

km

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra Sidzina. Deficyt w budżecie pokryty zostanie z rezerwy Top of Page