Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 23 grudzień 2016 19:23

Złote i diamentowe gody

18 grudnia 2016 roku, odbyła się uroczystość 50-lecia oraz 60-lecia pożycia par małżeńskich z Gminy Bystra-Sidzina. Świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej.

Po mszy uroczystość przeniosła się na salę OSP w Bystrej Podhalańskiej, gdzie dostojni Jubilaci otrzymali „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawane przez prezydenta RP oraz dyplom i upominki od władz gminy Bystra-Sidzina. Księża obydwu parafii przekazali list gratulacyjny oraz specjalne błogosławieństwo od Metropolity Krakowskiego. Orkiestra działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej zagrała utwór okolicznościowy 100 lat oraz kilka marszów dla Jubilatów. Z kolei dzieci z Zespołu Szkół im. J. Kantego w Bystrej Podhalańskiej pod kierownictwem Pana Marka Kijanki wykonały kilka utworów muzycznych.

W gronie tegorocznych jubilatów 50-lecia pożycia małżeńskiego znaleźli się: Kazimiera i Edward Ciapała, Janina i Józef Siepak, Marianna i Andrzej Solowski, Maria i Józef Palarczyk, Anna i Stanisław Wierzba, Janina i Henryk Nieużytek, Bronisława i Andrzej Pastwa, Stanisława i Józef Wieczorek. Honorowymi gośćmi uroczystości, świętującymi 60-lecie pożycia małżeńskiego byli: Bronisława i Franciszek Bąk.

Fot. Urząd Gminy w Bystrej-Sidzinie

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaZłote i diamentowe gody Top of Page